Szkoła

i

Autor: Pixabay Dyrektor liceum podjął decyzję o usunięciu ze szkolnych łazienek papieru toaletowego

Wiadomości

W tej szkole w toaletach nie będzie papieru toaletowego. Dyrektor podjął kontrowersyjną decyzję

2023-10-02 10:00

Do niecodziennej sytuacji doszło w jednym z liceów. Dyrektor placówki postanowił usunąć ze szkolnych łazienek, z których korzystają uczniowie, papier toaletowy. Kontrowersyjna decyzja, jak tłumaczą władze placówki, była spowodowana aktami wandalizmu, do których dochodziło z wykorzystaniem tego środka higieny osobistej. Jego brak w toaletach jest więc elementem rozpoczętej przez szkołę walki z wandalizmem.

Kontrowersyjna decyzja dyrektora liceum. Usunął ze szkolnej łazienki papier toaletowy

Uczniowie liceum ogólnokształcącego w Halle w Niemczech nie będą mieli dostępu do papieru toaletowego, który do tej pory znajdował się w szkolnych łazienkach. Taką decyzję, jak informuje Dzień Dobry TVN, podjął dyrektor placówki, Stephan Wussow. Kontrowersyjne rozporządzenie jest pokłosiem aktów wandalizmu, do których dochodziło w toaletach. W ostatnim czasie papier toaletowy był tam wykorzystywany do zapychania umywalek i sedesów. Rozrzucano go także po podłodze. Władze szkoły próbowały przemówić uczniom do rozsądku, ale wszelkie podejmowane przezeń próby nie miały odbicia w rzeczywistości. Niepożądane zachowania notorycznie się powtarzały, co skłoniło dyrekcję do podjęcia niezwykle radykalnych środków.

Stephan Wussow, dyrektor liceum w Halle, wystosował do uczniów pismo, w którym poinformował, że powodem usunięcia z łazienek papieru toaletowego jest bezradność. Władze szkoły liczą, że w ten sposób uda się powstrzymać trwające od miesięcy akty wandalizmu. Co ciekawe, na taki sam ruch zdecydowała się również szkoła podstawowa w Wittenberdze.

Niesamowita oferta dla szczęściarzy. Airbnb umożliwi wynajęcie domu Shreka! [ZDJĘCIA]

Kultowe gry i zabawy w PRL. Quiz.

Pytanie 1 z 10
Największa ilość patyczków zapewniała graczowi zwycięstwo
Barwy szczęścia, odcinek 2849: Kępski obsypie Oliwkę kasą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE