W Krakowie powstała drużyna piłkarska mam zawodników KS Prokocim

2021-11-29 12:32
W Krakowie powstała drużyna piłkarska mam zawodników KS Prokocim
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Inicjatorka drużyny Małgorzata Kalemba-Drożdż.

Młodzi zawodnicy krakowskiego klubu KS Prokocim grają sparingowe mecze piłkarskie... ze swoimi mamami. Panie utworzyły własną drużynę pod okiem trenera ich dzieci. Grają jednak nie tylko z nimi, ale też przeciwko sobie. Jak same przyznają, wtedy gra w polu jest najbardziej agresywna i odważna. Inicjatorki nie wykluczają, że to może być początek nowej krakowskiej ligi.

Mężowie nie chcieli z nimi grać, więc wzięły sprawy w swoje ręce. Grupa krakowskich mam zawodników trenujących w KS Prokocim stworzyła własną drużynę piłkarską. Panie grały do tej pory rekreacyjnie raz w tygodniu, ale niedawno zaczęły treningi pod okiem klubowego trenera. Inicjatorka pomysłu Małgorzata Kalemba-Drożdż mówi, że początkowo były to rozgrywki rodzinne.

Próbowaliśmy robić drużyny o w miarę wyrównanych szansach. W każdej było jeden czy dwóch tatusiów, kilkoro dzieci no i kilka mam. Efekt był taki, że tatusiowie rozgrywali tylko z dziećmi, a  do nas nie podawali piłki z oczywistych względów, bo "byłoby to zmarnowane podanie" jak to stwierdził mój mąż - opowiada.

Kobiety chciałby jednak grać więc zorganizowały się same. Przyznają, że gdy grają między sobą są bardziej agresywne i odważne podczas zagrywek. Z czasem okazało się, że kobiet chętnych by dołączyć do zespołu jest coraz więcej.

Jeżeli się zgłaszają do nas panie z Bronowic, z Klinów, z Huty, z Ruczaju, że one chcą gdzieś pograć w piłkę, ale nie wiedzą gdzie i czy mogą się przyłączyć do nas to ja oczywiście zapraszam. To pokazuje jak duże jest zapotrzebowanie na takie inicjatywy - mówi Małgorzata Kalemba-Drożdż.

Obecnie za wcześnie jest by mówić o utworzeniu jakiejś ligi, ale przy tak dużym zainteresowaniu nie jest to wykluczone. Jednocześnie mamy przyznają że być może zorganizują tego typu turniej piłkarski na Dzień Matki.

Z inicjatorką pomysłu drużyny piłkarskiej prokocimskich mam Małgorzatą Kalembą-Drożdż rozmawiał Kuba Paduch:
Zakonnice zorganizowały...turniej piłkarski. Siostry Benedyktynki Misjonarki z Puław zbierały pieniądze na zakup busa dla dzieci.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE