Uwaga turyści! Ruszają prace na drodze do Morskiego Oka. Będą utrudnienia

2020-07-06 8:46 NM
Morskie Oko
Autor: Pixaby

Od poniedziałku, 6 lipca rusza remont trasy do Morskiego Oka. Utrudnienia pojawią się na czerwonym szlaku, od Wodogrzmotów Mickiewicza.

Od 6 lipca prowadzony będzie remont nawierzchni od Włosienicy do Morskiego oka. Prace związane będą z wylewaniem nowego asfaltu. Oznacza to, że turyści muszą przygotować się na spore utrudnienia. Ruch od Wodogrzmotów Mickiewicza aż do najpopularniejszego stawu w Tatrach będzie wstrzymany.

Prace na wspomnianym odcinku potrwają trzy dni. Oprócz wstrzymanego ruchu nie będzie również dostępny transport konny oraz ruch pojazdów. Pierwotnie remont planowano na czerwiec, gdy ruch turystyczny w Tatrach jest mniejszy. Plany pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa. Zakończenie prac planowane jest na 8 lipca - jeśli pozwoli pogoda. W innym przypadku remont może przedłużyć się o kilka dni.

Jeśli ktoś jednak ma ochotę na spacer do Doliny Pięciu Stawów czy Roztoki musi zdecydować się na szlak zielony - od Wodogrzmotów Mickiewicza. Tatrzański Park Narodowy apeluje, by nie planować wycieczek na Rysy od strony słowackiej na polską.

Kończy się remont ścieżki pieszo-rowerowej na krakowskich Błoniach