Burze i nawałnice nad Krakowem

i

Autor: Pixabay

Uwaga na burze! Instytut Meteorologii ostrzega. Będzie mocno grzmiało!

2020-08-18 10:10

Upały bardzo często łączą się z silnymi burzami. IMGW ostrzega przed mocnym załamaniem pogody, które może nastąpić w poniedziałkowe popołudnie. Czego się spodziewać? Sprawdź na Eska Kraków!

Burze obejmą większość naszego kraju - najmniejsze prawdopodobieństwo ich rozwoju będzie na północy kraju – tutaj będą rozwijać się tylko nielicznie komórki burzowe. Cała reszta Polski powinna przygotować się na to, że po południu będzie mocno grzmiało.

Burze miejscami będą gwałtowne

Głównym zagrożeniem będą mocne opady deszczu. Ich natężenie będzie dochodzić do około 15 mm/10 min oraz całkowitej wysokości do około 40-50 mm. Sporym zagrożeniem będą też silne porywy wiatru. Spodziewać można się wiatru do 90 km/h.

Może wystąpić też grad do około 3-4 cm. Pierwsze burze możliwe będą przed południem, najliczniej będą występować w godzinach popołudniowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE