Urzędnicy chcą zamknąć skrzyżowanie ulicy Grażyny z Imbramowską. Mieszkańcy protestują

2021-03-23 15:53
Urzędnicy chcą zamknąć skrzyżowanie ulicy Grażyny z Imbramowską. Mieszkańcy protestują
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Ulica Grażyny.

"Rozwiązanie jest bardzo kontrowersyjne i szkodliwe". Mieszkańcy osiedli wschodniej części Prądnika Białego protestują przeciwko planom zamknięcia skrzyżowania ulicy Grażyny z Imbramowską. Uważają, że to zakorkuje spokojne do tej pory ulice osiedlowe i uderzy w kieszenie przedsiębiorców, którzy prowadzą swoje firmy wzdłuż Imbramowskiej. Swoje uwagi zgłaszali do miasta, ale czują się ignorowani.

Brak argumentów i arogancja. Tak o krakowskich urzędnikach mówią mieszkańcy osiedli przy ulicach Grażyny, Siewnej i Turystycznej. To reakcja na zapisy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru. Plan przewiduje zamknięcie skrzyżowania ulic Grażyny z Imbramowską, odcinając dojazd do tej drugiej. Zdaniem mieszkańców to zabije okoliczne firmy.

Tam jest piekarnia, tam jest fryzjer, tam jest poczta, które bez tego ruchu samochodowego będą miały duże problemy ze spadkiem klienteli. Z drugiej strony dochodzi do sytuacji, kiedy ruch samochodowy zostanie puszczony bardzo niewielką i praktycznie niemożliwą do rozbudowania ulicą Turystyczną - mówi Dominik Dróżdż.

Argumentem za likwidacją skrzyżowania jest jego rzekome niebezpieczeństwo. Statystyki policyjne jednak mówią, że w ciągu 5 ostatnich lat w tym miejscu doszło do zaledwie 6 niegroźnych stłuczek. Mieszkańcy próbowali zgłosić wszystkie swoje kontrargumenty.

Kilkunastu mieszkańców złożyło swoje indywidualne protesty podając każdy inne argumenty. Urząd odpowiedział nam jednakowym odburknięciem kopiuj wklej, kopiuj wklej, wszystkim to samo. W ogóle nie odnieśli się do naszych argumentów i to nas najbardziej oburza - mówi Marek Knapik.

Protestującym mieszkańcom udało się przekonać członków Rady Miasta aby na początku kwietnia wybrali się z nimi na spacer po spornym obszarze i sami zobaczyli, że pomysły miasta nie mają żadnego sensu. Wysłaliśmy pytania w tej sprawie do Wydziału Planowania Urzędu Miasta Krakowa. Czekamy na odpowiedzi.

Z mieszkańcami wschodniego Prądnika Białego rozmawiał nasz reporter Kuba Paduch:
Mieszkańcy gminy Wiązowna przeciwni budowie autostrady A50

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE