Uniwersytet Jagielloński zwycięzcą rankingu szkół wyższych Perspektywy 2021

i

Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA

Uniwersytet Jagielloński: miejsca w akademikach dla wszystkich, niezależnie od szczepienia

2021-07-29 8:40

O miejsce w akademikach Uniwersytetu Jagiellońskiego mogą się ubiegać wszyscy studenci, niezależnie od tego, czy są zaszczepieni, czy nie. Adrian Ochalik, rzecznik krakowskiej uczelni zastrzegł jednak, że obowiązujące zasady sanitarne mogą się zmienić.

Uniwersytet Śląski: akademiki tylko dla zaszczepionych

Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. Ryszard Koziołek w liście do studentów poinformował, że w akademikach uczelni w nowym roku akademickim będą mogły się zameldować wyłącznie osoby w pełni zaszczepione.

W akademikach będą mogły zameldować się wyłącznie osoby w pełni zaszczepione, co należy potwierdzić stosownym zaświadczeniem o szczepieniu lub certyfikatem covid. Stawiamy ten warunek w obliczu ostrzeżeń przed kolejną falą epidemii, a także w przekonaniu, że przebywanie ze sobą w bliskiej odległości, w pokojach i korytarzach domów akademickich naraża was szczególnie na ryzyko infekcji – podkreślił rektor UŚ.

Warszawa. Płonące auto na S8

Uniwersytet Jagielloński: akademiki dla wszystkich. Jednak sytuacja może się zmienić

A jak sytuacja będzie wyglądać na Uniwersytecie Jagiellońskim?

Zgodnie z przyjętą polityką bezpieczeństwa w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 nie przewidujemy ograniczenia możliwości zakwaterowania w akademikach wyłącznie dla osób zaszczepionych. Na chwilę obecną planowane jest kwaterowanie w domach studenckich z pełnym wykorzystaniem udostępnionych miejsc. Zgodnie z przyjętą polityką bezpieczeństwa, w odpowiedzi na ewentualny wzrost zagrożenia epidemicznego, obowiązujące zasady sanitarne mogą ulec zmianie – przekazał rzecznik prasowy UJ Adrian Ochalik.

Wskazał, że w roku akademickim 2020/2021 mieszkańcy domów studenckich UJ byli kwaterowani po maksymalnie dwie osoby w pokoju. Rzecznik UJ poinformował także, że w roku akademickim 2021/2022 będzie 2678 miejsc w domach studenckich UJ.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE