Autor: Wisła Kraków

Wiadomości

Trener Wisły Kraków wściekły po porażce z Chrobrym Głogów. "Byli od nas lepsi"

2024-04-01 11:19

Wisła Kraków przegrała w sobotę z Chrobrym Głogów 2:3, znacząco komplikując sobie sprawę awansu do Ekstraklasy. Po końcowym gwizdku trener krakowian Albert Rude nie ukrywał, że jego podopieczni zaprezentowali się podczas tej rywalizacji ze słabej strony.

Wisła Kraków przegrała z Chrobrym Głogów. Albert Rude nie ukrywa rozczarowania

Wisła Kraków od początku spotkania z Chrobrym Głogów nie zachwycała. Mimo tego krakowianom udało się wyjść na prowadzenie pod koniec pierwszej połowy rywalizacji, kiedy to piłkę do siatki skierował Szymon Sobczak. W drugiej odsłonie Chrobry zadał jednak Wiśle dwa szybkie ciosy po przerwie, przez co sytuacja "Białej Gwiazdy" stopniowo się pogarszała. W 74. minucie meczu po trafieniu Zarównego było już 3:1 i stało się jasne, że Wiśle w tym meczu trudno będzie zdobyć punkty.

W końcówce nadzieję krakowianom dał jeszcze Alan Uryga, jednak ostatecznie Wiślacy po kiepskim meczu przegrali nieoczekiwanie z Chrobrym 2:3. Po końcowym gwizdku trener Albert Rude nie ukrywał, że jest bardzo niezadowolony z postawy swoich piłkarzy.

"Byli od nas lepsi. Postawili się nam od pierwszej do ostatniej minuty. Gdy nie wchodzisz na ten poziom rywalizacji, którą potrzebujesz w tej lidze, to przegrywasz. To proste. Muszę przeprosić cały klub za to, co pokazaliśmy dzisiaj" - powiedział Rude.

W dalszej fazie wypowiedzi trener Wisły dodał, że jego drużyna musi wyciągnąć wnioski z bolesnej lekcji w Głogowie.

W przerwie, przy prowadzeniu 1-0, powiedziałem drużynie, że ten wynik to przypadek. Nie zasłużyliśmy na prowadzenie. Powiedziałem drużynie żeby w drugiej połowie dali z siebie więcej. Nie podołaliśmy. Dlaczego? Będziemy to analizować, ale wydaje mi się, że w pierwszych ośmiu minutach drugiej połowy nie wygraliśmy ani jednego pojedynku. Będziemy to analizować i pracować nad brakami w naszej grze. Możliwe, że przestaniemy pracować z piłką, a zaczniemy trenować nad pojedynkami, drugimi piłkami, żeby być lepszym od rywala w stykowych sytuacjach. Minimum co musimy zrobić, to wyciągnąć wnioski po tym co dziś się stało, by to naprawić. By być lepszym - podkreślił Rude.

W środę Wiślacy powalczą o awans do finału Pucharu Polski

Piłkarze Wisły Kraków szansę do rehabilitacji za niekorzystny wynik w środę będą mieli już w nadchodzącą środę, kiedy to o godzinie 17:30 na stadionie przy ulicy Reymonta 22 zagrają prestiżowe starcie z Piastem Gliwice w półfinale Pucharu Polski.

Łzy wzruszenia, głośny doping i gromkie brawa. Tak Wisła Kraków pożegnała Jakuba Błaszczykowskiego [ZDJĘCIA]