Tragiczna sytuacja polskich uczelni! Senator RP apeluje do Ministra Edukacji i Nauki o pomoc!

2022-10-06 8:38
UJ
Autor: Zygmunt Put /CC BY-SA 4.0/wikipedia

Bogdan Klich wysłał pismo do Przemysława Czarnka w sprawie wzrostu cen energii na uczelniach. Senator apeluje do Ministra Edukacji i Nauki o natychmiastowe podjęcie działań pomocowych dla polskich szkół wyższych. Budżety uniwersytetów nie są gotowe na tak wysokie podwyżki cen energii. "Sytuacja jest dramatyczna" - mówią władze krakowskich uczelni.

W tym roku akademickim Uniwersytet Jagielloński zapłaci za prąd o ponad 150 milionów złotych więcej niż w roku ubiegłym. Z kolei Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie ceny energii mogą wzrosnąć nawet o tysiąc procent. Senator Bogdan Klich w swoim liście do Ministra Edukacji i Nauki apeluje do Rządu o podjęcie natychmiastowych działań pomocowych dla polskich uczelni wyższych.

- Ministerstwo nie jest od tego, żeby prowadzić indoktrynację uczniów, ale od tego, żeby przeciwdziałać zagrożeniu. Pan Minister Czarnek musi przekonać Rząd, żeby został wprowadzony specjalny program osłonowy dla polskich uczelni -  mówi senator Bogdan Klich.

Na pismo członka Platformy Obywatelskiej zareagował sam Przemysław Czarnek.

- Jak wiadomo Minister Edukacji i Nauki w swojej kompetencji nie ma produkcji prądu. Proszę też pamiętać, że kwestia prądu to jest kwestia europejska. To jest kwestia absurdalnej polityki zielonej narzucanej przez Unię Europejską przez ostatnie lata. Jeszcze wczoraj mieliśmy najtańszy prąd w Europie - mówi Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki.

Senator Bogdan Klich wysłał apel do Przemysława Czarnka 4 października. Na odpowiedź Ministra Edukacji i Nauki musimy jeszcze poczekać. Z kolei 7 października odbędzie się kolejny szczyt Unii Europejskiej. Przywódcy UE będą rozmawiać między innymi o gospodarce i sytuacji energetycznej państw członkowskich. 

Pierwszy taki zabieg w Małopolsce: w krakowskim Szpitalu im. Ludwika Rydygiera wszczepili implanty ślimakowe

Jak dobrze znasz zagraniczne kino lat 50-tych? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Czym zajmował się Joe, bohater filmu "Bulwar zachodzącego słońca" (1950)?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE