trąba powietrzna

i

Autor: E. R. Degginger/East News

Trąba powietrzna w Małopolsce. Uszkodzone budynki, jedna osoba ranna. Premier zapowiada pomoc

2021-06-24 19:50

Według wstępnych danych strażaków, trąba powietrzna, która przeszła w czwartek po południu nad miejscowościami Librantowa i Koniuszowa k. Nowego Sącza w woj. małopolskim, uszkodziła w różnym stopniu 30 budynków mieszkalnych i 30 budynków gospodarczych. Jedna osoba została ranna. Morawiecki poszkodowanych mieszkańców zapewnił o wsparciu.

Informacje takie przekazał w czwartek wieczorem wojewoda małopolski Łukasz Kmita. "W rejonie przejścia trąby powietrznej (pow. nowosądecki) uszkodzonych zostało w różnym stopniu 30 budynków mieszkalnych i 30 budynków gospodarczych. Jedna osoba została ranna" - podał wojewoda w mediach społecznościowych.

Ponadto strażacy zostali zadysponowani do siedmiu budynków w powiecie miechowskim, których dachy zostały zniszczone na skutek działania gradu.

"Jestem po rozmowie z premierem Mateuszem Morawieckim. Będzie natychmiastowe rządowe wsparcie dla mieszkańców miejscowości poszkodowanych przez trąbę powietrzną" - podkreślił Kmita.

Osoby będące świadkami przejścia trąby powietrznej umieściły zdjęcia na swoich profilach społecznościowych. Zobaczcie poniżej. 

Oprócz tego, w czwartek w Małopolsce przechodzi gwałtowny front burzowy objawiający się ulewami i gradem, który w niektórych miejscach miał po kilka cm średnicy.

Raport z anteny 24.06, godz.10