Ciekawostki

Największe miasta w Małopolsce. Mało kto wie, ale jedno z nich jest większe od Paryża!

2023-11-17 7:51

Małopolska jest regionem pełnym ciekawostek, a małopolskie miasta nie są tutaj wyjątkiem. Niektóre z nich są jednymi z najstarszych w Polsce, a inne – jednymi z najbogatszych. Kraków może poszczycić się najwyższymi, średnimi zarobkami w Polsce. Z kolei Opatowiec to najmniejsze miasto w kraju! Które małopolskie miasto ma największą powierzchnię? Sprawdźcie w naszej galerii.

Największe miasta w Małopolsce. Mało kto wie, ale jedno z nich jest większe od Paryża!

Województwo małopolskie zamieszkuje obecnie 3 mln 429 tys. 14 osób, co daje wynik 223 osób na kilometr kwadratowy. Z kolei powierzchnia całego województwa wynosi 15 tys. 183 kilometry kwadratowe. Co ciekawe, według prognoz przedstawianych przez portal „Polska w Liczbach” w 2050 roku liczba ludności w województwie zmniejszy się do 3 mln 279 tys. osób. Małopolska to region pełen demograficznych, geograficznych i historycznych ciekawostek. Na terenie województwa znajdują się jedne z najstarszych i najzamożniejszych miast w Polsce. Warto jednak zastanowić się i zadać sobie pytanie – które miasto w Małopolsce jest największe pod względem powierzchni? Tereny, które obejmują miasta stale się poszerzają. Mowa oczywiście o ich rozbudowie poprzez nowe osiedla czy włączanie do siebie pobliskich terenów tworzących mniejsze lub większe aglomeracje. Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Zakopane, a może Nowy Targ? Które z małopolskich miast może pochwalić się największą powierzchnią? Sprawdźcie w naszej galerii.

Niesamowity zachód słońca w Warszawie. Piorunujący widok z Pałacu Kultury
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE