To będzie raj dla rowerzystów!

2022-08-10 19:14
Rowery w centrum Krakowa
Autor: Aleksandra Wasilewska Rowery w centrum Krakowa

Fantastyczna wiadomość dla rowerzystów. W Krakowie powstaną kolejne trasy rowerowe za blisko 8 milionów złotych. Drogi w ramach Wiślanej Trasy Rowerowej będą przebiegać od ulicy Na zakolu Wisły do granicy z Wieliczką.

Trasa będzie niewątpliwie wsparciem i atrakcją dla mieszkańców Nowej Huty, ale nie tylko.

W tamtych okolicach trwa inwestycja Wód Polskich związana z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym, z rozbudową wałów wiślanych. Jej częścią będzie wykorzystanie potencjału tamtych okolic, to będzie część służąca sportowi i rekreacji - mówi Joanna Paździo, rzecznik Urzędu Województwa Małopolskiego.

A co na to sami zainteresowani? Mieszkańcy są zdecydowanie na tak.

Krótko - tak! Mój mąż jeździ do pracy na rowerze, więc myślę, że będzie bardzo zadowolony.

Jeżeli to będzie z głową zrobione, według odpowiednich projektów i projekt będzie skończony w takiej formie, jaką zaprojektowali architekci, to dlaczego nie? Z pewnością wiele osób skorzysta z tego.

To będzie bardzo duże odciążenie dla komunikacji miejskiej, zmniejszenie ruchu samochodowego - twierdzą zgodnie.

Oddanie tras do użytku planowane jest na koniec tego roku. Rowerzyści skorzystają ze ścieżek prowadzących m.in. do lasku Mogilskiego i ulicy Ptaszyckiego.

Owoc czy warzywo? Sprawdź czy odgadniesz!

Pytanie 1 z 12
Oliwki to:
TAK MIESZKA Dariusz Michalczewski. PIERWSZY RAZ pokazał LUKSUSOWE mieszkanie nad MORZEM
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE