Jak długo trzeba się całować, żeby spalić pączka? Wiemy, jak pozbyć zbędnych kalorii! [GALERIA]

2023-02-16 7:59

Tłusty czwartek 2023 wreszcie nadszedł. W tym roku jedno z ulubionych świąt łasuchów wypada 16 lutego. Wszyscy wiemy, jak trudno tego dnia nie ulec pokusie i nie zjeść choćby jednego pączka, który możne mieć od 250 do nawet 400 kalorii! Zastanawialiście się kiedyś, jak długo trzeba się całować, by go spalić? Ile trzeba biegać, tańczyć lub sprzątać? Wszystkiego dowiecie się z naszej galerii!

Tłusty czwartek 2023. Co robić, by spalić jednego pączka?

Według staropolskiego porzekadła "kto w tłusty czwartek nie zje pączków kopy, temu myszy zjedzą pole i będzie miał pustki w stodole”, czyli dosięgnie go bieda. Zjedzenie okrągłego, tłustego rarytasu ma przynieść pomyślność, szczęście i bogactwo. Choć tłusty czwartek to święto pogańskie, w tradycji chrześcijańskiej wypada w ostatni czwartek przed wielkim postem, czyli 52 dni przed Wielkanocą i rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Ten dzień jest świętem ruchomym, a w 2023 roku wypada 16 lutego. W tłusty czwartek dozwolone jest objadanie się - szczególnie tłustymi potrawami, takimi jak pączki. Ponieważ jeden może mieć od 250 do nawet 400 kcal, warto wiedzieć, co zrobić, by szybko pozbyć się nadwyżki kalorycznej. Jak długo trzeba się całować, sprzątać, jeździć na łyżwach, rozmawiać przez telefon lub uprawiać seks, by spalić jednego pączka? Koniecznie sprawdźcie to w naszej galerii!

Monika nagrała jedno ze spotkań ze swoim zabójcą

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Gdzie mieszka więcej ludzi? Państwa kontra miasta

Pytanie 1 z 13
W którym państwie mieszka najwięcej ludzi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE