Tauron Arena

i

Autor: Kuba Kusy

Tauron Arena Kraków zmieni się w tymczasowy punkt szczepień przeciw COVID-19

2021-03-29 14:41

To efekt porozumienia zawartego pomiędzy wojewodą małopolskim, prezydentem Krakowa i dyrektorem Szpitala Uniwersyteckiego. Placówka może rozpocząć działalność już za dwa tygodnie i szczepić po 2 tys. osób każdego dnia.

Łukasz Kmita, wojewoda małopolski stwierdza, że utworzenie tymczasowego punktu szczepień to reakcja na zapowiedź rządu, który planuje znaczące zwiększenie dostaw szczepionek przeciw COVID-19.

Tauron Arena Kraków zmieni się w punkt masowych szczepień. Posłuchaj materiału Kuby Kusego:

Czeka nas pięć razy więcej pracy, jeśli chodzi o szczepienia. W kwietniu będzie tyle szczepionek, że musimy przygotować nową bazę i nowe mechanizmy, by te szczepionki w Małopolsce dało się szybko podać mieszkańcom. Mamy ogromny podmiot - Szpital Uniwersytecki - dysponujący dużą kadrą, który jest w stanie bardzo mocno włączyć się w akcję szczepień - mówi. 

Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego informuje, że punkt może być gotowy maksymalnie za dwa tygodnie.

Na tyle, na ile jest to możliwe zorganizujemy punkt szczepień w najbardziej profesjonalny sposób. Dla nas to pewnego rodzaju wyzwanie, bo jesteśmy przyzwyczajeni do działania w obrębie budynków medycznych, z pełnym dostępem do infrastruktury. Tu ta organizacja musi być zupełnie inna. Ale to mój ból głowy, aby w tym punkcie nie zabrakło zabezpieczenia w razie wstrząsów, byśmy byli przygotowani na zdarzenia niepożądane, stąd też planujemy uruchomić zespoły ratownictwa medycznego, być może będzie podstawiona specjalna karetka. To wszystko przed nami, bo idea jest świeża, ale myślę, że w ciągu tygodnia, dwóch wszystko będzie zorganizowane i rozpoczniemy szczepienia - zapowiada. 

Utworzenie centrum szczepień w Tauron Arenie oznacza, że szczepienia w Szpitalu Uniwersyteckim zostaną ograniczone. 

Prezydent Jacek Majchrowski zapewnia, że w razie potrzeby miasto udostępni rownież inne lokalizacje.

Tauron Arena to, jedno. W miarę potrzeb i możliwości miasto zostawia do dyspozycji ZOL na ul. Wielickiej, gdzie może być zrobiony punkt szczepień w oparciu o tamtejszą załogę i, jeżeli będzie taka potrzeba zostawiamy do dyspozycji Centrum Kongresowe ICE. Tam jest kwestia liczby miejsc postojowych, ale dla mieszkańców nieposiadających samochodu jest doskonała komunikacja autobusowa i tramwajowa - mówi. 

Pacjenci, którzy w Szpitalu Uniwersyteckim przyjęli pierwszą dawkę, dostaną powiadomienie o zmianie lokalizacji szczepienia drugą dawką preparatu. 

Morderstwo w Kozłowie (powiat miechowski)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE