TAURON Arena Kraków i Centrum Kongresowe ICE pod ścianą. Imprezy masowe nadal zakazane

2020-05-27 15:47 Kuba Paduch, Radio ESKA
TAURON Arena Kraków i Centrum Kongresowe ICE pod ścianą. Imprezy masowe nadal zakazane
Autor: wikipedia.pl TAURON Arena już trzeci miesiąc świeci pustkami.

Kina, teatry i parki rozrywki mogą odetchnąć z ulgą, ale branża eventowa już niekoniecznie. Rząd ogłosił czwarty etap rozmrażania gospodarki, który od 30 maja dopuszcza między innymi imprezy plenerowe do 150 osób. Tymczasem, dwie największe hale eventowe w Krakowie ciągle liczą straty.

Po kilka milionów złotych. Takie straty w tym roku z powodu pandemii koronawirusa szacują TAURON Arena i Centrum Kongresowe ICE w Krakowie. Operatorzy obu placówek podkreślają, że odwołane, czy nawet przeniesione na jesień imprezy masowe i kongresy to nie tylko straty z powodu braku sprzedaży biletów, to też brak zarobku dla tysięcy pracowników branży eventowej.

Do tej pory zmiany dotyczyły 19 wydarzeń, no oczywiście w tym dużych koncertów. Przeniesiony na inny termin będzie na przykład koncert Céline Dion czy zespołu Pearl Jam, nie odbył się koncert Carlosa Santany. Wciąż czekamy na wyznaczenie nowych terminów - mówi rzeczniczka Areny Katarzyna Fiedorowicz-Razmus.

Centrum Kongresowe ICE odczuło skutki pandemii jeszcze bardziej. Odwołanych lub przełożonych zostało około 70 wydarzeń.

Z wydarzeń, które miały się odbyć do końca czerwca na pewno nie odbędą się konferencja "Intensywna Terapia i Chirurgia", Kongres Izby Fizjoterapeutów oraz wielka impreza dla przedstawicieli świata gier wideo czyli Digital Dragons - mówi Michał Zalewski z Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Obecnie nie wiadomo czy, i kiedy, Rząd planuje umożliwić zamknięte imprezy masowe, choćby z zachowaniem reżimu sanitarnego. Ministerstwo Zdrowia na bieżąco monitoruje sytuację.

Kierownictwo TAURON Areny przypomina, że działają już zajęcia na tak zwanej małej hali. W czasie ładnej pogody otwarta jest też strefa gastronomiczna od strony Parku Lotników Polskich.

Jak zrobić maseczkę w kilka sekund?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.