Tatrzański Park Narodowy przygotował ubezpieczenie dla osób wybierających się w góry

2020-08-28 6:51 NM
Śmigłowiec TOPR
Autor: Pixaby

TPN przygotował nowe ubezpieczenie górskie. Można je nabyć wraz z zakupem biletu wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Co obejmuje takie ubezpieczenie? Przeczytacie na krakow.eska.pl.

TPN wprowadza nowe ubezpieczenie w górach

Tatrzański Park Narodowy wprowadza właśnie nowe ubezpieczenie dla turystów. Kosztuje ono zaledwie 2,5 zł dziennie i jest ważne przy zakupie biletu wstępu do TPN. Co ważne, obejmuje ono również teren słowackich Tatr oraz akcje tamtejszych służb ratunkowych. Także tych, do których konieczne będzie użycie śmigłowca.

Akcje ratunkowe są bezpłatne, natomiast to jest dodatkowa ochrona. Można skorzystać z odszkodowania, wsparcia w rehabilitacji czy kosztach leczenia. Nic nie szkodzi, by dodatkowo się zabezpieczyć na wypadek, gdyby coś się wydarzyło nieprzewidzianego podczas wycieczki w góry - mówi Magda Zwijacz-Kozica z TPN.

Pamiętajmy, że akcje ratunkowe ratowników po słowackiej stronie Tatr przy użyciu śmigłowca są płatne. Mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy euro. Nowe ubezpieczenie górskie można zakupić przez internet.

W Tatrach wypadki zdarzają się bardzo często. Co więcej, lato się kończy i zbliża się sezon jesienno-zimowy. A to właśnie w tym okresie najczęściej dochodzi do przykrych zdarzeń. Przed wyruszeniem w góry koniecznie sprawdzajmy warunki na szlakach oraz prognozę pogody. Przykładowo za kilka dni czekają nas w Tatrach opady śniegu.

Śnieg i mróz jeszcze w trakcie lata? Taka pogoda już za kilka dni w Polsce!

ESKA Summer City - przysmaki Ustronia