Kraków

i

Autor: Pixabay

Wydarzenia

Boże Narodzenie 2023. Taneczny Flash Mob podczas otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego w Krakowie

2023-11-24 10:03

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Krakowianie z niecierpliwością czekają, by 24 listopada 2023 wybrać się na coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy, odbywający się na Rynku Głównym w Krakowie. W tym roku oficjalnemu otwarciu będzie towarzyszyć specjalny happenig w postaci tanecznego Flash Mob'a.

Boże Narodzenie 2023. Taneczne otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego w Krakowie 

Już 24 listopada 2023 roku na Rynku Głównym w Krakowie ruszy Jarmark Bożonarodzeniowy. Dzień później odbędzie się taneczny Flash Mob, czyli rodzaj artystycznego happeningu, tworzący sztuczny tłum, który w miejscu publicznym wykonuje wspólnie jakieś działania. Choreografię do tego przedsięwzięcia przygotował krakowski tancerz i choreograf Michał Kostempski, który na YouTube opublikował krótki instruktarz dla chcących nauczyć się kroków do utworów Skaldów.

Boże Narodzenie 2023. Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie tworzy niesamowitą atmosferę świąt. Na Rynku Głównym organizowany jest od ponad 30 lat. Cieszy się on ogromną popularnością nie tylko wśród Polaków, ale także turystów z zagranicy. Według tegorocznego, najnowszego rankingu CNN, jednym z najciekawszych jarmarków na całym świecie, jest właśnie ten organizowany w Krakowie. Z kolei „Die Welt” umieścił go w gronie najlepszych w Europie.

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe na świecie. Zobacz galerię

QUIZ. Test wiedzy o Krakowie. Jak dobrze znasz stolicę Małopolski?

Pytanie 1 z 10
1. Zacznijmy od czegoś prostego. Na ile dzielnic podzielony jest Kraków?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE