Tajemnicza choroba płuc atakuje dzieci. Izby przyjęć są przepełnione

i

Autor: pexels Tajemnicza choroba płuc atakuje dzieci. Izby przyjęć są przepełnione

wiadomości

Tajemnicza choroba płuc atakuje dzieci. Izby przyjęć są przepełnione

2023-12-04 7:35

Rośnie liczba chorych dzieci, u których diagnozuje się infekcję przypominającą zapalenie płuc. Izby przyjęć w szpitalach są przepełnione. W kolejkach na przyjęcie trzeba czekać wiele godzin. Służby komentują sprawę.

Chiny. Coraz więcej przypadków tajemniczej choroby płuc u dzieci

Ogniska zapalenia płuc u dzieci pojawiają się w Chinach od kilku tygodni. Najtrudniejsza sytuacja ma być na północy kraju oraz w Pekinie. Jak podają tamtejsze służby zdrowia, na przyjęcie do szpitali czekają tysiące pacjentów. Prowadzone są również konsultacje zdalne. Służby twierdzą jednak, że nie jest to nieznany nowy wirus, który mógłby doprowadzić do nowej pandemii. Infekcje spowodowane są przez znane już wirusy grypy, RSV oraz bakterii Mycoplasma pneumoniae. Przyczyną tak gwałtownych wzrostów jest zakończenie profilaktycznych działań, które jeszcze niedawno obowiązywały przez pandemię koronawirusa.

Choroba płuc u dzieci jest już w Europie

Tymczasem w Holandii i Irlandii również odnotowuje się wzmożony wzrost zachorowań na zapalenie płuc u dzieci. Na Wyspach powodem ma być bakteria Mycoplasma pneumoniae. W Holandii przyczyna nie jest znana.

Paragony grozy na krakowskim jarmarku bożonarodzeniowym. Ceny zapiekanek powalają!

Tłumy na otwarciu tunelu w Sulejówku. Sceny jak z filmu
Listen on Spreaker.