Ksiądz

i

Autor: Pexels / Facebook O Senhor é Minha Luz

Wiadomości

Ta zakonnica ma syna, który został księdzem. Jak doszło do tej niecodziennej sytuacji?

2024-04-15 15:17

Sytuacja, w której zakonnica ma syna, który później na dodatek zostaje księdzem jest rzadko spotykana. Taki przypadek odnotowano jednak w Brazylii, gdzie mężczyzna o imieniu Jonas postanowił w swoim życiu pójść taką drogą. Jak do tego doszło? Co na to prawo? Szczegóły w naszym artykule.

Zakonnica ma syna księdza. Jak do tego doszło?

Brazylijczyk Jonas praktycznie od najmłodszych lat wiedział, że w przyszłości będzie chciał zostać księdzem. Od dzieciństwa interesował się bowiem sprawami Kościoła, a na dodatek pochodził z religijnej rodziny. Mężczyzna już w wieku trzynastu lat przebywał w seminarium Instytutu Słowa Wcielonego, a w 2020 roku otrzymał święcenia kapłańskie.

Nie byłoby w tym specjalnie nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jego matka po tym, jak syn rozpoczął nauki, otrzymała zaproszenie od żeńskiego odłamu Instytutu Słowa Wcielonego, aby tam zamieszkać. Kobieta długo się nie wahała, bowiem po tym, jak jej syn zaczął nauki, cierpiała na samotność. Po upływie czasu matka Jonasa zdecydowała się zostać zakonnicą.

"Moja mama jest pielęgniarką, zakonnice zaprosiły ją do pomocy przy pracy z osobami niepełnosprawnymi psychicznie i tam odkryła swoje powołanie. Siostry zaproponowały jej wstąpienie do brazylijskiego nowicjatu. Moja mama uznała ten pomysł za wspaniały. Dzięki temu mogła być bliżej mnie i ciągle towarzyszyć mi na drodze mojego powołania" - podkreśla Jonas w rozmowie z serwisem "Opoka".

Ksiądz Jonas w przeszłości pełnił posługę w Krakowie

Trzeba przyznać, że rzadko słyszy się o sytuacji, w której matka dziecka postanawia po tym, jak jej potomek został księdzem, wstąpić do zakonu. Kobieta uznała jednak, że w ten sposób będzie bliżej syna. Ksiądz Jonas na co dzień mieszka w Rzymie. Co ciekawe, mężczyzna w przeszłości był w Krakowie, gdzie pełnił posługę w sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie.