Szkoły szykują się na rozpoczecie roku szkolnego. Nauka stacjonarnie, ale ostrożnie

i

Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Dzieci juz niedługo będą ustawiać sie w kolejkach by wejść do swoich alma mater.

Szkoły szykują się na rozpoczęcie roku szkolnego. Nauka stacjonarnie, ale ostrożnie

2021-08-20 13:04

Krakowskie szkoły gotowe na powrót uczniów. Gotowość tu rozumiana przede wszystkim pod względem przestrzegania zasad bezpieczeństwa sanitarnego. W szkołach będą środki higieny osobistej, dystans społeczny musi być zachowywany a na przerwach dzieci powinny nosić maseczki.

Środki ochronne i pełna gotowość na wypadek powrotu nauczania zdalnego. Krakowskie szkoły szykują się na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Tym razem już w trybie stacjonarnym, ale pandemia koronawirusa nadal istnieje więc placówki oświatowe muszą zachować niezbędne środki ostrożności.

Kuratorium przysłało nam taką informację w tym roku, już żeśmy to zrobiły też, że możemy zamówić sobie środki ochrony osobistej. To były maseczki, jednorazowe rękawiczki, płyny do dezynfekcji - mówi Wicedyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 4 Teresa Stolarczyk-Michałowska.

Związek Nauczycielstwa Polskiego mówi, że nauczyciele cieszę się z nauki stacjonarnej, ale bije na alarm, że tych nauczycieli jest coraz mniej i Ministerstwo nie robi nic by to zmienić.

To tak wygląda, że jeżeli ktoś skończył studia magisterskie, ma pełne przygotowanie pedagogiczne, czyli jest fachowcem wysokiej klasy, to przychodzi do pracy i dostaje 2949 złotych brutto, czyli na rękę pewnie niewiele ponad 2 tysiące - mówi Prezes małopolskiego okręgu ZNP Arkadiusz Boroń.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli oraz mobilne punkty szczepień dla uczniów.

Stan gotowości szkół i nauczycieli przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego sprawdził Kuba Paduch:
Uczniowie wrócili do szkół. Skrajne opinie mieszkańców Lublina