Szkoły szykują się na rozpoczęcie roku szkolnego. Nauka stacjonarnie, ale ostrożnie

2021-08-20 13:04
Szkoły szykują się na rozpoczecie roku szkolnego. Nauka stacjonarnie, ale ostrożnie
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Dzieci juz niedługo będą ustawiać sie w kolejkach by wejść do swoich alma mater.

Krakowskie szkoły gotowe na powrót uczniów. Gotowość tu rozumiana przede wszystkim pod względem przestrzegania zasad bezpieczeństwa sanitarnego. W szkołach będą środki higieny osobistej, dystans społeczny musi być zachowywany a na przerwach dzieci powinny nosić maseczki.

Środki ochronne i pełna gotowość na wypadek powrotu nauczania zdalnego. Krakowskie szkoły szykują się na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Tym razem już w trybie stacjonarnym, ale pandemia koronawirusa nadal istnieje więc placówki oświatowe muszą zachować niezbędne środki ostrożności.

Kuratorium przysłało nam taką informację w tym roku, już żeśmy to zrobiły też, że możemy zamówić sobie środki ochrony osobistej. To były maseczki, jednorazowe rękawiczki, płyny do dezynfekcji - mówi Wicedyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 4 Teresa Stolarczyk-Michałowska.

Związek Nauczycielstwa Polskiego mówi, że nauczyciele cieszę się z nauki stacjonarnej, ale bije na alarm, że tych nauczycieli jest coraz mniej i Ministerstwo nie robi nic by to zmienić.

To tak wygląda, że jeżeli ktoś skończył studia magisterskie, ma pełne przygotowanie pedagogiczne, czyli jest fachowcem wysokiej klasy, to przychodzi do pracy i dostaje 2949 złotych brutto, czyli na rękę pewnie niewiele ponad 2 tysiące - mówi Prezes małopolskiego okręgu ZNP Arkadiusz Boroń.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli oraz mobilne punkty szczepień dla uczniów.

Stan gotowości szkół i nauczycieli przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego sprawdził Kuba Paduch:
Uczniowie wrócili do szkół. Skrajne opinie mieszkańców Lublina
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE