Święta na drogach Małopolski. Policja podsumowuje weekend

2022-12-27 10:33
policja
Autor: Policja

Bilans tegorocznych wyjazdów świątecznych pokazuje, że było bezpieczniej niż w roku ubiegłym. Od piątku, 23 grudnia 2022 do poniedziałku 26 grudnia doszło do 5 wypadków drogowych, w których 6 osób zostało rannych. Ofiar śmiertelnych nie było.

To były bezpieczne święta

Jak informuje Małopolska Policja, wstępny bilans tegorocznych wyjazdów świątecznych pokazuje, że było bezpieczniej niż w roku ubiegłym.

W celu zminimalizowania liczby zdarzeń drogowych, funkcjonariusze zdecydowanie reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących, tj. przekraczanie dopuszczalnej prędkości jazdy, nieprawidłowe wyprzedzanie, jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a także przewożenie dzieci poza specjalnym fotelikiem ochronnym - informuje mł. insp. Sebastian Gleń z KWP w Krakowie.

Nietrzeźwych kierowców na drogach nie brakowało

Dużą wagę przykładano do kontroli trzeźwości kierowców. W czasie prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu 29 kierujących w stanie nietrzeźwości (u których badanie wykazało powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie). 

Podczas ubiegłorocznych Świąt Bożego Narodzenia doszło do 9 wypadków, również bez ofiar śmiertelnych, w których 13 osób zostało rannych. 29 kierowców prowadziło pojazd w stanie nietrzeźwości, jeden - pod wpływem narkotyków.

Krakowska Galeria Plaza przeznaczona do rozbiórki
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE