tablet

i

Autor: pixabay.com

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce. W tym roku tylko w sieci [AUDIO]

2020-11-10 15:44

Jak założyć firmę, znaleźć pracę marzeń, czy jak świadomie wydawać zarobione pieniądze - tego będzie można się dowiedzieć podczaj kolejnej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce. Przez pandemię koronawirusa wszystkie wydarzenia i spotkania odbędą się w Internecie. To wydarzenie szczególnie skierowane do młodych ludzi - tłumaczą organizatorzy.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Jest organizowany od 2008 rok w ponad 170 krajach.

Małopolska po raz kolejny przyłącza się do tego projektu. Każdego roku w listopadzie organizacje, firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty. Można się na nich dowiedzieć o rozwijaniu własnej działalności gospodarczej, budowaniu sieci kontaktów, budowaniu własnej marki i wielu innych - opisuje Michał Drewnicki z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

Ta edycja tygodnia przedsiębiorczości w całości odbędzie się w Internecie. To oznacza, że na wszystkie panele dyskusyjne, warsztaty czy wykłady, trzeba się wcześniej zapisać lub zarejestrować.

Taka forma wydarzenia oznacza, że można zdobyć bezcenną wiedzę w zaciszu swoich czterech ścian. Nie ważne czy prowadzi się swój biznes, czy dopiero planuje się zacząć działać. Można dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy z zakresu sprzedaży, psychologii, marketingu, zarządzaniu i wielu innych dziedzin biznesu - mówi Zachariasz Woszczek koordynator Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce.

Dużo spotkań, wykładów i prelekcji organizują krakowskie uczelnie. Na przykład Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Ekonomiczny czy Uniwersytet Pedagogiczny. Główny cel to zachęcenie młodych ludzi do aktywności.

Na naszej uczelni z okazji Tygodnia Przedsiębiorczości będziemy organizować różne spotkania i warsztaty. Będziemy robić symulacje, co daje otworzenie własnego biznesu. Będziemy mówić o tym jak przygotować się do rozmowy o pracę, czy jak napisać CV. Do dyskusji zaprosiliśmy między innymi naszych absolwentów, którzy opowiedzą jak wygląda życie po studiach i dlaczego warto być przedsiębiorczym - mówi Tomasz Rachwał prorektor do spraw kształcenia Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości rozpocznie się 16 listopada. Na wydarzenia trzeba się wcześnie zarejestrować.

Posłuchaj o szczegółach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce
Krawcowe z Gdyni szyją maseczki i transparenty dla strajkujących

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?