Wydarzenia

Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych w Krakowie. Frekwencja zaskoczyła samych organizatorów

2023-12-03 17:16

Wraz z początkiem grudnia, w Krakowie na dobre zagościł świąteczny klimat. W ten weekend (2-3 grudnia) aurę Bożego Narodzenia można było poczuć podczas pierwszego rozświetlenia choinki na Rynku Głównym w Krakowie oraz na tegorocznych Targach Rzeczy Wyjątkowych. Sprawdź, co w tym roku czekało na krakowian na Rynku Podgórskim.

Co działo się w weekend na Podgórzu?

Jak co roku, w ramach Targów Rzeczy Wyjątkowych na Rynku Podgórskim zagościli krakowscy wystawcy ze swoimi wyrobami rękodzielniczymi. Podgórskie targi to głownie okazja do zaprezentowania się rzemieślników z ich artystycznymi wyrobami. Stoisk łącznie było aż 80, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło produktów z ceramiki, wosku, drewna, kamieni, czy ręcznie robionych szalików i czapek. Na gości czekały także stoiska z tradycyjnymi polskimi przysmakami, takimi jak: chleb ze smalcem, bigos, żurek, czy pierogi.

Targi Rzeczy Wyjątkowych na Podgórzu to świetna okazja nie tylko do zakupów świątecznych produktów, ale także do wzięcia udziału w warsztatach. Jak co roku organizatorzy przygotowali szereg wydarzeń zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Mamy przeróżne warsztaty tematyczne, na które trzeba było się wcześniej zapisać i wszystkie miejsca rozeszły się praktycznie od razu. Są to warsztaty z ręcznie robionych dekoracji świątecznych, malowania kogutów Pana Twardowskiego, robienia dekoracji ze sznurka, malowania świec i wiele innych. Zajęcia odbywają się w dziesięcioosobowych grupach w specjalnym namiocie, do tego przeznaczonym - informuje w rozmowie z nami członek Stowarzyszenia Podgórze.pl, Paweł Kubisztal.

Targi Rzeczy Wyjątkowych na Podgórzu 2023, to nie tylko zakupy

Oprócz wyrobów rękodzielniczych, krakowskich przysmakowi i warsztatów, można było także wziąć udział w spacerach z przewodnikiem, który opowiadał historię i tradycje Podgórza. Organizatorzy przygotowali również niespodziankę dla miłośników muzyki. Podczas Targów Rzeczy Wyjątkowych o 16:00 w niedziele, w osiemnastowiecznych piwnicach plebani, na Rynku Podgórskim wystąpił wybitny jazzman Joachim Mencel, któremu towarzyszyła Kasia Bogusz.

Rozświetlenie choinki na Rynku Głównym w Krakowie

Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych 2023 na Rynku Podgórskim. Tłumy dopisał. Zobacz zdjęcia 

Quiz. Polskie przeboje świąteczne z czasów PRL. Jak dobrze pamiętasz tamte piosenki?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment świątecznego hitu „Z kopyta kulig rwie” śpiewanego przez Skaldów i Alibabki. „Ciągną, ciągną sanie, góralskie koniki, hej, jadą w saniach panny...”