Studenci stacjonarni AGH będą chodzić na zajęcia w weekendy? Uczelnia rozważa taką opcję

2020-05-14 13:35 Kuba Paduch, Radio ESKA
Studenci stacjonarni AGH będą chodzić na zajęcia w weekendy? Uczelnia rozważa taką opcję
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA AGH przymierza się do stopniowego powrotu studentów w mury uczelni.

Pandemia koronawirusa zamknęła szkoły i uczelnie. Na Akademii Górniczo-Hutniczej niektórych zajęć nie dało się przeprowadzić zdalnie, wobec czego studenci mają braki. Braki, które teraz trzeba będzie jakoś nadrobić.

Odrabianie zajęć na Akademii Górniczo-Hutniczej w weekendy? Uczelnia nie mówi nie. Obecnie trwają przygotowania do powrotu studentów na zajęcia po zamknięciu związanym z pandemią koronawirusa. AGH rozważa obecnie różne możliwości jak nadrobić opuszczony przez studentów materiał. Zajęcia w weekendy to jedna z opcji.

W AGH ten blok zajęć laboratoryjnych, technicznych, praktycznych jest dosyć mocno rozbudowany i nie wszystkie te zajęcia da się przeprowadzić online. Te zajęcia, które dało się w formie zdalnej przeprowadzić, to do takiej formy nasi wykładowcy byli przygotowani i ta forma była obowiązująca - mówi rzeczniczka uczelni Anna Żmuda-Muszyńska.

Planowy termin przywrócenia zajęć na uczelni to 1 czerwca, ale jak podkreślają władze AGH, chodzi tylko o zajęcia laboratoryjne. Ostateczny harmonogram jest jeszcze dogadywany.

Pewnie o każdym z tych zajęć będzie decydował wydział w porozumieniu ze studentami oraz z prowadzącym. Wydziały pewnie postarają się żeby przebiegło to w jak najdogodniejszej formie. Chociażby, tak jak zaproponował jeden z wydziałów, w formie skumulowanej do jednodniowych bloków - mówi Żmuda-Muszyńska.

Studenci komentują między sobą, że odrabianie zajęć w weekendy im się nie podoba, ale z drugiej strony rozumieją, że sytuacja jest wyjątkowa.

Jak przygotować się na spacer po lesie? Jak usunąć kleszcza? O szczegółach opowiedział nam Łukasz Plonus. Posłuchaj!
COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.