Pieniądze dla stołówek

i

Autor: Kuba Kusy

Stołówki szkolne w Małopolsce wkroczą w XXI wiek

2021-07-01 15:31

Prawie 4 mln. zł z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” otrzymały małopolskie samorządy na modernizację stołówek w 54 szkołach podstawowych. Dzięki nim, szkoły będą mogły nie tylko wyremontować swoje kuchnie, lecz także wyposażyć je w nowe urządzenia, garnki czy zastawy stołowe.

Wojewoda Łukasz Kmita tłumaczy, że gminy mogły ubiegać się o kwotę stu tysięcy złotych. 

Na  zmodernizowanie, doposażenie i poprawę standardu funkcjonowania stołówek była przewidziana kwota 80 tys. zł na każdą placówkę, z kolei na adaptację i poprawę standardu pomieszczeń jadalni i posiłków 25 tys. zł - wylicza. 

Ewelina Makowska, zastępca wójta gminy Bochnia tłumaczy, że choć samorządy starają się dbać o szkolne stołówki, to dodatkowe pieniądze z pewnością się przydadzą.

Pomimo, iż staraliśmy się utrzymywać dobry stan, to te dodatkowe środki pozwolą wprowadzić stołówki w XXI wiek, bo te sprzęty były już używane przez kilkanaście lat - mówi. 

Największe dofinansowanie trafiło do gmin Skawina - prawie 320 tys. zł  i Bochnia - 240 tys. zł. Za te pieniądze uda się odnowić stołówki w siedmiu szkołach.

Seksowna 68-letnia Szapołowska kusi nad Bałtykiem. Ależ ona wygląda!
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE