Tauron Arena Kraków

i

Autor: Kuba Kusy

Spór wolontariuszy z władzami Tauron Arena Kraków

2022-04-26 17:00

Wolontariusze zostają przed Tauron Areną Kraków - zapowiadają przedstawiciele spółki zarządzającej obiektem. Deklaracja to efekt konfliktu z jedną z grup, która zrezygnowała z pracy.

Chodzi o wolontariuszy zrzeszonych wokół facebookowej grupy "Tauron Arena pomoc dla Ukrainy”, którzy rozdawali uchodźcom kanapki i ciepłe napoje. Ta liczy około 1 tys. osób, choć na co dzień przed halą widowiskową pracowało ich znacznie mniej - od 9 do 15. Zarzewiem konfliktu okazała się propozycja porozumienia, jaką spółka złożyła wolontariuszom. 

Posłuchaj materiału Kuby Kusego:

Zapisy o karach umownych, zapisy o pokrywaniu z własnej kieszeni prądu, wody czy wywozu śmieci - wymienia Dominika Jon, koordynatorka grupy.

Projekt porozumienie zakładał możliwość nakładania kar umownych od 500 do nawet 2 mln zł. 

Małgorzata Marcińska prezes Tauron Areny Kraków tłumaczy, że porozumienie miało standardową treść, a spółka w ten sposób chciała zabezpieczyć się przed nieprawidłowościami, a tych nie brakowało.

Spotkaliśmy się z przypadkami grzebania w urządzeniach elektrycznych, przepinania przewodów w rozdzielniach i rozkładania namiotów na drogach przeciwpożarowych - wylicza. 

Władze Tauron Areny Kraków zaprzeczają też, by żądały od wolontariuszy opłat, o których wspominała Dominika Jon. 

A przed Tauron Arena Kraków pracują wolontariusze pomagający w wydawaniu PESELI czy wydający posiłki w ramach World Central Kitchen.

2,5-letni Hubert odnaleziony

QUIZ. Podajemy tylko fragment przysłowia! Wiesz, jakiego słowa brakuje?

Pytanie 1 z 10
"Polegać jak na ..."
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE