Spalił im się foodtruck. Teraz zapraszają na posiłek i organizują zbiórkę

2022-11-30 10:31

Na skrzyżowaniu ul. Kijowskiej z Wrocławską w Krakowie doszło do pożaru foodtrucka. Powodem było prawdopodobnie zwarcie w instalacji elektrycznej. W środę, 30 listopada na ul. Wrocławskiej właściciele mobilnej gastronomii będą karmić bułeczkami lub tacosami wypełnionymi gorącymi meksykańskimi farszami. Uruchomili także zbiórkę, która ma im pomóc z powrotem stanąć na nogi.

Pożar w Krakowie. W ogniu stanął foodtruck

W niedzielę, 27 listopada popołudniu na skrzyżowaniu ul. Kijowskiej z ul. Wrocławską doszło do zapalenia się FoodTrucka TioMalo. Przyczyną pożaru prawdopodobnie było zwarcie instalacji elektrycznej. Mimo, że ogień rozprzestrzeniał się szybko, a wokół unosiły się potężne kłęby dymu, pracownicy zdążyli w porę wynieść z pojazdu trzy butle z gazem. Nikt nie został poszkodowany.

"Nie możemy siedzieć bezczynnie. Chcemy karmić ludzi"

Właściciele spalonej, mobilnej gastronomii uruchomili specjalną zbiórkę na zakup i wyposażenie nowego food trucka. Co więcej, w środę, 30 listopada na ul. Wrocławskiej od godz. 12.00 będą sprzedawać bułeczki lub tacosy wypełnionymi gorącymi meksykańskimi farszami.

- To druga nasza akcja po pożarze. W poniedziałek przyrządzaliśmy zupę, a dzisiaj robimy bułki i tacosy z szarpaną wieprzowiną, kurczakiem albo z pysznym farszem dla wegan. Będziemy gotować od 12.00 do 15.30. Krótko, ponieważ jest zimno, a my nie mamy się gdzie schronić. Prosimy, błagamy o przybycie i jesteśmy wdzięczni za każdego, kto przyjdzie. Zbieramy na to, żeby ruszyć od nowa. Najważniejsze jest dla nas, żebyśmy karmili dalej. To jest nasza ogromna pasja - powiedziała nam Inga Olszewska, współwłaścicielka TioMalo.

#AKTUALNIE Pożar FoodTruck w Krakowie przy Ulicy Wrocławskiej, służby udają się na miejsce zdarzenia. Brak informacji o osobach poszkodowanych. Film: Marta C.Opublikowany przez Patrol998-Małopolska Niedziela, 27 listopada 2022
Opublikowany przez Tio Malo Wtorek, 29 listopada 2022
Janusz Hnatko, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Krakowie o zarzutach dla Jerzego S. Znanego aktora

QUIZ. Z jakiej piosenki pochodzi ten tekst? Przypomnij sobie, co nucisz pod nosem!

Pytanie 1 z 10
Z jakiej piosenki Czerwonych Gitar pochodzi tekst: "Niewytańczony wybrzmi bal, bo za jedną siną dalą druga dal"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE