Spalił im się foodtruck. Teraz zapraszają na posiłek i organizują zbiórkę

2022-11-30 10:31

Na skrzyżowaniu ul. Kijowskiej z Wrocławską w Krakowie doszło do pożaru foodtrucka. Powodem było prawdopodobnie zwarcie w instalacji elektrycznej. W środę, 30 listopada na ul. Wrocławskiej właściciele mobilnej gastronomii będą karmić bułeczkami lub tacosami wypełnionymi gorącymi meksykańskimi farszami. Uruchomili także zbiórkę, która ma im pomóc z powrotem stanąć na nogi.

Pożar w Krakowie. W ogniu stanął foodtruck

W niedzielę, 27 listopada popołudniu na skrzyżowaniu ul. Kijowskiej z ul. Wrocławską doszło do zapalenia się FoodTrucka TioMalo. Przyczyną pożaru prawdopodobnie było zwarcie instalacji elektrycznej. Mimo, że ogień rozprzestrzeniał się szybko, a wokół unosiły się potężne kłęby dymu, pracownicy zdążyli w porę wynieść z pojazdu trzy butle z gazem. Nikt nie został poszkodowany.

"Nie możemy siedzieć bezczynnie. Chcemy karmić ludzi"

Właściciele spalonej, mobilnej gastronomii uruchomili specjalną zbiórkę na zakup i wyposażenie nowego food trucka. Co więcej, w środę, 30 listopada na ul. Wrocławskiej od godz. 12.00 będą sprzedawać bułeczki lub tacosy wypełnionymi gorącymi meksykańskimi farszami.

- To druga nasza akcja po pożarze. W poniedziałek przyrządzaliśmy zupę, a dzisiaj robimy bułki i tacosy z szarpaną wieprzowiną, kurczakiem albo z pysznym farszem dla wegan. Będziemy gotować od 12.00 do 15.30. Krótko, ponieważ jest zimno, a my nie mamy się gdzie schronić. Prosimy, błagamy o przybycie i jesteśmy wdzięczni za każdego, kto przyjdzie. Zbieramy na to, żeby ruszyć od nowa. Najważniejsze jest dla nas, żebyśmy karmili dalej. To jest nasza ogromna pasja - powiedziała nam Inga Olszewska, współwłaścicielka TioMalo.

Janusz Hnatko, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Krakowie o zarzutach dla Jerzego S. Znanego aktora

QUIZ. Z jakiej piosenki pochodzi ten tekst? Przypomnij sobie, co nucisz pod nosem!

Pytanie 1 z 10
Z jakiej piosenki Czerwonych Gitar pochodzi tekst: "Niewytańczony wybrzmi bal, bo za jedną siną dalą druga dal"?