Sławomir Peszko uzupełnił gwiazdorski skład krakowskiego klubu z ligi okręgowej

2020-06-16 19:58 Łukasz Miłoszewski
Wieczysta Kraków w czasie treningu
Autor: Łukasz Miłoszewski Wieczysta Kraków w czasie treningu

Sławomir Peszko odbył już pierwsze treningi z drużyną Wieczystej Kraków. Wielokrotny reprezentant Polski dokonał rzeczy niespotykanej wcześniej w polskim futbolu, zamieniając grę w Ekstraklasie na klub z szóstego poziomu rozgrywek.

- To nie będą sportowe wakacje dla Sławomira Peszki. On doskonale rozumie na czym to wszystko polega i widzi wartość piłkarzy, z którymi spotyka się na treningu. Liczymy, że jego osobowość i zaangażowanie sprawi, że reszta drużyny będzie do niego się dopasowywać - zapewnia Przemysław Cecherz, trener Wieczystej Kraków.

Sławomir Peszko jest kolejnym piłkarzem z ekstraklasową przeszłością, który trafił do klubu z ulicy Chałupnika. W składzie Wieczystej znajdziemy na przykład byłego bramkarza Wisły Kraków Michała Miśkiewicza czy znanego z występów w Górniku Zabrze Bartosza Iwana.

Głównym sponsorem Wieczystej Kraków jest właściciel sieci aptek Wojciech Kwiecień. Biznesmen przyciąga znanych piłkarzy do ligi okręgowej dużymi pieniędzmi. Według nieoficjalnych informacji Sławomir Peszko za każdy miesiąc gry dla Wieczystej zarobi 40 tysięcy złotych.

W mediach nie brakuje głosów, że kolejnym nabytkiem Wieczystej Kraków ma być obecny zawodnik Wisły Kraków Rafał Boguski.

Studenci UPJP2 nagrali bajki dla dzieci. Posluchaj materialu Dominiki Baraniec:
Nowi wychowankowie krakowskiego ZOO