Skoki narciarskie. Do jakiej muzyki pofruną polscy skoczkowie podczas PŚ w Zakopanem?

2020-01-24 11:30
PŚ w Zakopanem 2020 TERMINARZ. Kiedy skoki narciarskie w Zakopanem? DATY GODZINY PŚ Zakopane 2020
Autor: Tomasz Radzik SE PŚ w Zakopanem 2020 TERMINARZ. Kiedy skoki narciarskie w Zakopanem? DATY GODZINY PŚ Zakopane 2020

Podczas rywalizacji w Zakopanem skoczkom narciarskim towarzyszyć będą wybrane przez nich piosenki. Kamil Stoch w tym roku zrezygnował z rocka, Dawid Kubacki jest za to wierny jednemu kawałkowi. Jakie utwory wybrali Biało-Czerwoni?

Konkursy Pucharu Świata w Zakopanem to jedne z najpiękniejszych zawodów, jakie odbywają się w ciągu roku. Towarzyszy im niepowtarzalna atmosfera, którą tworzą m.in. zgromadzeni pod Wielką Krokwią kibice. Klimat w Zakopanem chwalą nie tylko światowe media, ale także skoczkowie, którzy po prostu lubią rywalizować w stolicy Tatr.

Zakopiańska rywalizacja ma też swoją tradycję. Jest nią to, że w trakcie zmagań część zawodników oddaje skoki do wybranych przez siebie utworów. Jak podkreśla Michał Sieczko z grupy Crowd Supporters w rozmowie z TVP Sport, dla niektórych zawodników szykowane są też niespodzianki.

A jakie utwory wybrali nasi reprezentanci? Kamil Stoch od wielu lat jest fanem mocniejszego grania. Tym razem zrezygnował jednak z rocka i postawił na coś zupełnie innego. Dla medalisty igrzysk olimpijskich zabrzmi "Freestyler" Boomfunk MC's.

Wierny swoim wyborom jest za to Dawid Kubacki. Zwycięzca 68. Turnieju Czterech Skoczni kolejny raz postawił na kawałek "Zawsze do celu" Najlepszego Przekazu w Mieście. Dla Piotra Żyły organizatorzy przygotowali za to utwór "American Pie" Dona McLeana. Maciej Kot usłyszy za to "Catgrov" Parova Stelara.

W sobotę na Wielkiej Krokwi odbędzie się konkurs drużynowy. W niedzielę skoczkowie zmagać się będą w rywalizacji indywidualnej.

W Krakowie po raz pierwszy odbyły się Igrzyska Wspinaczkowe dla osób z niepełnosprawnością [WIDEO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE