wiadomości z regionu

Silny wiatr w Tatrach, łamią się gałęzie i drzewa. TPN wstrzymuje sprzedaż biletów

2024-04-01 12:17

Zapowiadane zmiany pogody są już odczuwalne w Tatrach. Od rana w poniedziałek, 1 kwietnia panują tam bardzo trudne warunki. Wiatr w porywach osiąga prędkość nawet 150 km/h. Tatrzański Park Narodowy wstrzymał sprzedaż biletów na wszystkie szlaki turystyczne. Odradzane są też wszelkie wyjścia w góry.

Bardzo trudne warunki w Tatrach. TPN wstrzymuje sprzedaż biletów

W Tatrach od soboty wieje silny wiatr, który przyniósł pył saharyjski. Niebo jest przyćmione. Pył widać na śniegu w wyższych partiach gór. W poniedziałek, 1 kwietnia porywy jeszcze bardziej się wzmogły. Wieje nawet do 150 km/h na szczytach gór.

Komunikat w sprawie wstrzymania sprzedaży biletów TPN zamieścił na swojej stronie internetowej. Jak zapewnia, nie jest to primaaprilisowy żart.

Wstrzymujemy sprzedaż biletów na wszystkich punktach wejścia do TPN i odradzamy dziś wszelkie wyjścia w Tatry. W górach wieje bardzo silny i porywisty wiatr, który dzisiaj się wzmaga. Na szlaki łamią się gałęzie i drzewa, co stanowi duże zagrożenie dla zdrowia i życia – czytamy w komunikacie TPN.

Dodajmy, że w wyższych partiach gór wciąż panują zimowe warunki. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. TPN ostrzega i odradza wyjście na szlaki turystyczne.

Wielkanocna parada Turków w Tryńczy

QUIZ wiedzy o Tatrach. Jak dobrze znasz polskie góry?

Pytanie 1 z 14
Które schronisko po polskiej stronie Tatr jest położone najwyżej?