Setki kilogramów nielegalnego tytoniu. Krakowscy policjanci zatrzymali przestępców

2022-11-30 19:25

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą krakowskiej komendy zatrzymali dwie osoby w związku z posiadaniem ogromnych ilości nielegalnego tytoniu. W akcji w Nowej Hucie wzięli też udział funkcjonariusze Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Gdyby towar trafił do obiegu, straty Skarbu Państwa wyniosłyby setki tysięcy złotych.

W piątek, 25 listopada, policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą krakowskiej komendy miejskiej razem z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeszukali jedną z podejrzanych posesji na terenie Krakowa. Mundurowi znaleźli w Nowej Hucie m.in. ponad 1850 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy i ponad 60 kilogramów krajanki tytoniowej.

Funkcjonariusze podczas przeszukania zatrzymali dwóch mężczyzn. Mundurowi pojechali też do jednej z miejscowości w województwie świętokrzyskim, aby przeszukać posesję należącą do jednego z zatrzymanych. Po dotarciu na miejsce śledczy znaleźli i zabezpieczyli tam ponad 600 kilogramów tytoniu.

Gdyby znaleziony przez mundurowych towar trafił na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku wyniosłyby prawie pół miliona złotych.

Dwóch zatrzymanych zostało przewiezionych do siedziby Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą krakowskiej komendy miejskiej, gdzie złożyli wyjaśnienia w sprawie. Mężczyźni odpowiedzą za naruszenie przepisów karno-skarbowych. Grozi im za to pozbawienie wolności, wysoka kara grzywny lub obie kary łącznie. 

Strefa Kibica - 30.11

QUIZ: Dariusz Szpakowski. Ile wiesz o legendzie dziennikarstwa?

Pytanie 1 z 13
Który mundial jako pierwszy skomentował Dariusz Szpakowski?