Setki kilogramów nielegalnego tytoniu. Krakowscy policjanci zatrzymali przestępców

2022-11-30 19:25

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą krakowskiej komendy zatrzymali dwie osoby w związku z posiadaniem ogromnych ilości nielegalnego tytoniu. W akcji w Nowej Hucie wzięli też udział funkcjonariusze Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Gdyby towar trafił do obiegu, straty Skarbu Państwa wyniosłyby setki tysięcy złotych.

W piątek, 25 listopada, policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą krakowskiej komendy miejskiej razem z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeszukali jedną z podejrzanych posesji na terenie Krakowa. Mundurowi znaleźli w Nowej Hucie m.in. ponad 1850 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy i ponad 60 kilogramów krajanki tytoniowej.

Funkcjonariusze podczas przeszukania zatrzymali dwóch mężczyzn. Mundurowi pojechali też do jednej z miejscowości w województwie świętokrzyskim, aby przeszukać posesję należącą do jednego z zatrzymanych. Po dotarciu na miejsce śledczy znaleźli i zabezpieczyli tam ponad 600 kilogramów tytoniu.

Gdyby znaleziony przez mundurowych towar trafił na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku wyniosłyby prawie pół miliona złotych.

Dwóch zatrzymanych zostało przewiezionych do siedziby Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą krakowskiej komendy miejskiej, gdzie złożyli wyjaśnienia w sprawie. Mężczyźni odpowiedzą za naruszenie przepisów karno-skarbowych. Grozi im za to pozbawienie wolności, wysoka kara grzywny lub obie kary łącznie. 

Strefa Kibica - 30.11

QUIZ: Dariusz Szpakowski kończy karierę. Ile o nim wiesz?

Pytanie 1 z 13
Który mundial jako pierwszy skomentował Dariusz Szpakowski?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE