Przylasek Rusiecki

i

Autor: Kraków Po Kolei / Facebook

Wiadomości

Rozpoczęto budowę przystanku kolejowego na Przylasku Rusieckim. Kiedy będzie można z niego skorzystać?

2024-04-23 18:51

Rozpoczęto budowę przystanku kolejowego w Przylasku Rucieckim. Będzie to tym samym trzecie miejsce w Krakowie, w którym powstaną perony w ramach realizowanego "programu przystankowego". Na kiedy zaplanowano zakończenie prac? Szczegóły w naszym artykule.

Budowa przystanku kolejowego w Przylasku Rusieckim. Do kiedy potrwają prace?

PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały o rozpoczęciu budowy przystanku kolejowego w Przylasku Rusieckim. Tym samym będzie to kolejne miejsca na mapie Krakowa, w którym powstaną perony realizowane w ramach "programu przystankowego". Wartość całego projektu szacowana jest na ponad 7 milionów złotych.

Rozpoczęły się pierwsze prace przy przystanku Kraków Przylasek. To trzecie miejsce w Krakowie na którym powstaną perony w ramach „programu przystankowego”. Dzięki inwestycji mieszkańcy zyskają szybkie połączenie z centrum aglomeracji, a pozostali krakowianie ułatwiony dojazd do popularnego kąpieliska - informuje PKP Polskie Linie Kolejowe za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Przystanek w Przylasku Rusieckim będzie składał się z dwóch peronów

Prace związane z budową przystanku kolejowego w Przylasku Rusieckim mają potrwać do czwartego kwartału 2024 roku. Przystanek ma składać się z dwóch peronów znajdujących się w sąsiedztwie przejazdu kolejowo-drogowego przy ul. Rzepakowej. Przypomnijmy, że nowy Przylasek Rusiecki został otwarty w lipcu 2021 roku. Jego budowa trwała 14 miesięcy, a całkowity koszt realizacji Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowego oszacowano na 18,5 mln złotych.

Najlepsze miejsca na wycieczkę w Małopolsce. Dotrzesz tam w godzinę z Krakowa