Roger Waters

i

Autor: wikimedia.org Roger Waters po odwołanych koncertach w Krakowie: "Nie postawiłem się oprawcom w polskim rządzie"

Roger Waters po odwołanych koncertach w Krakowie: "Nie postawiłem się oprawcom w polskim rządzie"

2022-11-09 11:21

Roger Waters, założyciel Pink Floyd miał wystąpić 21 i 22 kwietnia 2023 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Rada Miasta zaprotestowała przeciwko koncertom z uwagi na to, że muzyk deklaruje swoje poparcie dla kremlowskiego reżimu. Zostały one odwołane, a Waters napisał list otwarty do polskich fanów, w którym polski rząd nazywa „oprawcami". „Odwołali moje występy w Krakowie, nie rozmawiając ze mną”.

Roger Waters napisał list do Polaków

Założyciel Pink Floyd nie wystąpi jednak w przyszłym roku w Krakowie. Tauron Arena Kraków oświadczyła na swojej stronie internetowej: "Live Nation Polska i Tauron Arena Kraków odwołały koncert Rogera Watersa". Muzyk postanowił napisać do polskich fanów i wyjaśnić swój punkt widzenia. W "liście otwartym" padły bardzo kontrowersyjne stwierdzenia.

- Nie postawiłem się wystarczająco stanowczo oprawcom w polskim rządzie. Odwołali moje występy w Krakowie nie rozmawiając ze mną (..). Powiedzieli, że zakazali mi występowania w Polsce, ponieważ pisałem listy, próbując przekonać przywódców zachodnich, rosyjskich i ukraińskich do poszukiwania dyplomatycznego rozwiązania strasznej wojny na Ukrainie. Napisałem te listy, nie przepraszam za to (...) - napisał Roger Waters. 

Roger Waters i jego kontrowersyjne poglądy

Roger Waters w 1965 roku razem z Sydem Barrettem, Nickiem Masonem i Rickiem Wrightem założył grupię Pink Floyd. Muzyk już od dawna jest znany ze swoich kontrowersyjnych poglądów. Niegdyś poparł aneksję Krymu, a ostatnio, nawiązując do rosyjskiej agresji na Ukrainę, opublikował w mediach społecznościowych list otwarty do pierwszej damy Ukrainy, Ołeny Zełeńskiej. Skrytykował w nim m.in. dostawy broni do Ukrainy i nazwał kraj "skrajnie nacjonalistycznym". Waters - jeszcze przed wybuchem wojny w Ukrainie - opublikował na swoim Instagramie link do artykułu Putina.

Kraków. Wpadli członkowie gangu narkotykowego. Handlowali amfetaminą, mefedronem i marihuaną

QUIZ! Ile wiesz o piłkarskich mistrzostwach świata?

Pytanie 1 z 15
Kiedy odbyły się pierwsze mistrzostwa świata?