Roger Waters po odwołanych koncertach w Krakowie: "Nie postawiłem się oprawcom w polskim rządzie"

2022-11-09 11:21
Roger Waters
Autor: wikimedia.org Roger Waters po odwołanych koncertach w Krakowie: "Nie postawiłem się oprawcom w polskim rządzie"

Roger Waters, założyciel Pink Floyd miał wystąpić 21 i 22 kwietnia 2023 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Rada Miasta zaprotestowała przeciwko koncertom z uwagi na to, że muzyk deklaruje swoje poparcie dla kremlowskiego reżimu. Zostały one odwołane, a Waters napisał list otwarty do polskich fanów, w którym polski rząd nazywa „oprawcami". „Odwołali moje występy w Krakowie, nie rozmawiając ze mną”.

Roger Waters napisał list do Polaków

Założyciel Pink Floyd nie wystąpi jednak w przyszłym roku w Krakowie. Tauron Arena Kraków oświadczyła na swojej stronie internetowej: "Live Nation Polska i Tauron Arena Kraków odwołały koncert Rogera Watersa". Muzyk postanowił napisać do polskich fanów i wyjaśnić swój punkt widzenia. W "liście otwartym" padły bardzo kontrowersyjne stwierdzenia.

- Nie postawiłem się wystarczająco stanowczo oprawcom w polskim rządzie. Odwołali moje występy w Krakowie nie rozmawiając ze mną (..). Powiedzieli, że zakazali mi występowania w Polsce, ponieważ pisałem listy, próbując przekonać przywódców zachodnich, rosyjskich i ukraińskich do poszukiwania dyplomatycznego rozwiązania strasznej wojny na Ukrainie. Napisałem te listy, nie przepraszam za to (...) - napisał Roger Waters. 

Roger Waters i jego kontrowersyjne poglądy

Roger Waters w 1965 roku razem z Sydem Barrettem, Nickiem Masonem i Rickiem Wrightem założył grupię Pink Floyd. Muzyk już od dawna jest znany ze swoich kontrowersyjnych poglądów. Niegdyś poparł aneksję Krymu, a ostatnio, nawiązując do rosyjskiej agresji na Ukrainę, opublikował w mediach społecznościowych list otwarty do pierwszej damy Ukrainy, Ołeny Zełeńskiej. Skrytykował w nim m.in. dostawy broni do Ukrainy i nazwał kraj "skrajnie nacjonalistycznym". Waters - jeszcze przed wybuchem wojny w Ukrainie - opublikował na swoim Instagramie link do artykułu Putina.

EXCITED FOR TOUR IN 2023! PORTUGAL SPAIN ITALY HOLLAND NORWAY SWEDEN DENMARK HUNGARY SWITZERLAND FRANCE GERMANY BELGIUM CZECH REPUBLIC ENGLAND SCOTLAND

Opublikowany przez Roger Waters Piątek, 4 listopada 2022
Kraków. Wpadli członkowie gangu narkotykowego. Handlowali amfetaminą, mefedronem i marihuaną

QUIZ! Ile wiesz o piłkarskich mistrzostwach świata?

Pytanie 1 z 15
Kiedy odbyły się pierwsze mistrzostwa świata?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE