Szczepienie jak każde inne - relacje medyków, którzy zaszczepili się przeciw COVID-19

2021-01-07 20:29
szczepionka
Autor: pixabay.com

"To nic nie boli, a wręcz daje dużą ulgę". W Krakowie rośnie liczba przedstawicieli środowiska medycznego, którzy przyjęli szczepionkę przeciw Covid-19. Lekarze podkreślają, że to jedyny sposób na szybki powrót do normalności.

- Po szczepieniu czuje się bardzo dobrze, nie mam żadnych dolegliwości, jedynie troszkę bolała ręka dosłownie przez jeden dzień. Nie zmieniło się nic, a poprawiło się samopoczucie, bo mam wrażenie, że teraz szybciej wrócimy do normy i pacjenci przeze mnie nie zachorują - mówi doktor Anna Boroń ze szpitala MSWiA w Krakowie.

W Krakowie słynna Niebieska Nyska rozdaje kiełbaski ratownikom medycznym

Przedstawiciele personelu medycznego podkreślają, że gdy tylko pojawiła się możliwość zapisania na szczepienia nie wahali się nawet przez chwilę.

- Nie miałem żadnych wątpliwości by pójść na szczepienie, bo pozwoli mi to na spokojną pracę. Będzie można jechać do pacjentów bez strachu, że grozi mi zarażenie koronawirusem w czasie udzielania pomocy - mówi ratownik medyczny Paweł Łukasiewicz z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. 

Do końca miesiąca do Polski powinno trafić 1,5 mln dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Zapisy na szczepienia spoza priorytetowych grup ruszą w połowie stycznia.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Jakie są odczucia przedstawicieli personelu medycznego, którzy zaszczepili się przeciw COVID-19? Posłuchaj materiału Łukasza Miłoszewskiego:

Jak długo przetrwałbyś jako bohater horroru?

Pytanie 1 z 10
Pukasz do drzwi mieszkania swojej drugiej połówki, ale okazuje się, że drzwi są otwarte, a w domu nikt nie odpowiada. Co robisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE