Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego apeluje o pokazywanie uczelni certyfikatów COVID

2021-11-26 13:02
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego apeluje o pokazywanie uczelni certyfikatów COVID
Autor: Uniwersytet Jagielloński, youtube.com Rektor UJ Jacek Popiel.

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prosi pracowników i studentów by poinformowali uczelnię czy szczepili się przeciwko koronawirusowi. Mowa konkretnie o okazaniu Dziekanom, a więc w sekretariatach poszczególnych wydziałów zaświadczenia o przyjęciu co najmniej dwóch dawek szczepionki. Zgłosić można też brak takiego szczepienia.

"Dynamiczny rozwój pandemii COVID 19 zmusza nas do podjęcia kroków". Tak Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego tłumaczy apel do studentów i pracowników uczelni o przekazanie informacji czy są zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. Chodzi o okazanie certyfikatu potwierdzającego szczepienie. Rektor Jacek Popiel mówi, że apel już przynosi skutki.

Pojawiły się informacje, że pewne osoby, które do tej pory się nie zaszczepiły, udają się do punktów szczepień i pytają czy mogą przedstawić zaświadczenie o pierwszym szczepieniu, bo my żądamy pełnego certyfikatu. To jest bardzo pozytywny efekt - mówi.

Rektor podkreśla, że dane na ten temat są przechowywane na dobrze zabezpieczonych serwerach i posłużą wyłącznie organizacji pracy uczelni. Studenci i studentki są jednak podzieleni.

Ja na przykład nie jestem szczepiony więc ja się taką informację nie dzielę - mówi jeden student - dopóki to będzie dobrowolne to jak najbardziej. Taka informacja może pomóc wdrożyć szybciej procedury bezpieczeństwa - mówi inna studentka.

Dane na temat szczepień będą zbierane do 1 grudnia. Dziekani, dyrektorzy oraz kanclerz uczelni muszą do 2 grudnia przekazać je do biura Rektora.

Szczepienia na Podkarpaciu. Jest tragicznie źle
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE