Rekordowa kwota za apartament w Krakowie. Jego wnętrze robi wrażenie [ZDJĘCIA]

2022-12-21 10:05

Ponad 15 milionów złotych – tyle kosztował luksusowy apartament położony w Krakowie. Jego sprzedaż była drugą największą transakcją na rynku nieruchomości w Polsce w 2022 roku. Supermieszkanie znajduje się w apartamentowcu Angel Wawel.

Miliony złotych za apartament. Dlaczego jest taki drogi?

O sprzedaży 700 metrowego lokalu za ponad 15 milionów złotych poinformowała „Rzeczpospolita”. Apartamentowiec, w którym znajduje się mieszkanie jest położony w dzielnicy Kazimierz, przy ul. Koletek. To najbliższe sąsiedztwo Zamku Królewskiego na Wawelu.

Zwalająca z nóg cena ma mieć swoje uzasadnienie w lokalizacji i udogodnieniach, w jakie wyposażony jest apartament położony w dawnej kaplicy Sióstr Koletek. Znajduje się tam m.in. prywatna winda, gabinet, SPA, strefa fitness, taras, wiele sypialni i ogromny salon. Luksusowe mieszkanie wchodzi w skład kompleksu Angel Wawel, który został zbudowany siedem lat temu.

To jedna z najbardziej luksusowych inwestycji na krakowskim rynku nieruchomości. Na terenie kompleksu funkcjonują dwie, 24-godzinne recepcje, całodobowa ochrona, podziemny parking, strefa SPA z basenem, łaźnią parową, sauną suchą oraz siłownią i residence lounge.

„Rzeczpospolita” podała też, że najdroższe w mijającym roku supermieszkanie zostało sprzedane w Warszawie. 480-metrowy apartament w wieży Złota 44 kosztował prawie 23 miliony złotych.

Jarmarki świąteczne w Berlinie dobiegają końca

QUIZ. Świąteczne piosenki wszechczasów. Sprawdź, jak dobrze je znasz. Tylko Grinch nie zdobędzie kompletu punktów

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. „Last Christmas” to świąteczny hit jakiego zespołu?