Rekordowa kwota za apartament w Krakowie. Jego wnętrze robi wrażenie [ZDJĘCIA]

2022-12-21 10:05

Ponad 15 milionów złotych – tyle kosztował luksusowy apartament położony w Krakowie. Jego sprzedaż była drugą największą transakcją na rynku nieruchomości w Polsce w 2022 roku. Supermieszkanie znajduje się w apartamentowcu Angel Wawel.

Miliony złotych za apartament. Dlaczego jest taki drogi?

O sprzedaży 700 metrowego lokalu za ponad 15 milionów złotych poinformowała „Rzeczpospolita”. Apartamentowiec, w którym znajduje się mieszkanie jest położony w dzielnicy Kazimierz, przy ul. Koletek. To najbliższe sąsiedztwo Zamku Królewskiego na Wawelu.

Zwalająca z nóg cena ma mieć swoje uzasadnienie w lokalizacji i udogodnieniach, w jakie wyposażony jest apartament położony w dawnej kaplicy Sióstr Koletek. Znajduje się tam m.in. prywatna winda, gabinet, SPA, strefa fitness, taras, wiele sypialni i ogromny salon. Luksusowe mieszkanie wchodzi w skład kompleksu Angel Wawel, który został zbudowany siedem lat temu.

To jedna z najbardziej luksusowych inwestycji na krakowskim rynku nieruchomości. Na terenie kompleksu funkcjonują dwie, 24-godzinne recepcje, całodobowa ochrona, podziemny parking, strefa SPA z basenem, łaźnią parową, sauną suchą oraz siłownią i residence lounge.

„Rzeczpospolita” podała też, że najdroższe w mijającym roku supermieszkanie zostało sprzedane w Warszawie. 480-metrowy apartament w wieży Złota 44 kosztował prawie 23 miliony złotych.

Jarmarki świąteczne w Berlinie dobiegają końca

QUIZ. Świąteczne piosenki wszechczasów. Sprawdź, jak dobrze je znasz. Tylko Grinch nie zdobędzie kompletu punktów

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. „Last Christmas” to świąteczny hit jakiego zespołu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE