Radni Starego Sącza walczą z LGBT, śpiewając Bogurodzicę. To nagranie przejdzie do historii!

i

Autor: Screen: Facebook/Starosądeckie.info Radni Starego Sącza walczą z LGBT, śpiewając "Bogurodzicę". To nagranie przejdzie do historii!

Radni Starego Sącza walczą z LGBT, śpiewając "Bogurodzicę". To nagranie przejdzie do historii! [WIDEO]

2021-12-01 10:29

Zaskakujące sceny podczas sesji rady Starego Sącza. Odbyło się tam głosowanie w sprawie "strefy wolnej od LGBT". W trakcie trwania sesji radna z Prawa i Sprawiedliwości wstała i ... odśpiewała "Bogurodzicę". Nagranie to hit w sieci.

Stary Sącz: radna PiiS odśpiewała "Bogurodzicę" podczas sesji rady

Przypomnijmy, początkowo Radni Starego Sącza zdecydowali, że gmina zostanie objęta strefą wolną od LGBT. Potem jednak wycofali się z uchwały. Temat wrócił na ostatnim posiedzeniu. Wtedy głos zabrała randa Lidia Szewczyk z Prawa i Sprawiedliwości. Najpierw wypowiedziała dosadny apel do sumień zgromadzonych. Jednak późniejsze zdarzenia zszokowały jeszcze mocniej.

Blokowali rondo bo nie chcą smrodu. „Burmistrz sprzedał nasze zdrowie!”

Apeluję do sumień wszystkich radnych - zaczęła wystąpienie radna. - Z tego co się orientuję, jesteśmy wszyscy katolikami, chodzimy do kościoła. Wiadomo, że musimy teraz zagłosować. Apeluję do waszych sumień. Mamy za patronkę, jako samorządowcy, świętą Kingę (...), to by było bałwochwalstwo gdybyśmy przyjęli odrzucenie rezolucji, którą żeśmy wtedy przyjęli - powiedziała radna Szewczyk podczas sesji.

Następnie podczas sesji rady Starego Sącza kobieta wstała i... odśpiewała "Bogurodzicę". Zachęcając również pozostałych radnych do włączenia się w wykonanie pieśni. Nagranie całej sytuacji opublikował m.in. portal Starosądeckie.info na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Dodajmy tylko, że śpiewanie "Bogurodzicy" nie pomogło. Uchwała trafiła pod obrady i decyzja o wycofaniu się Starego Sącza ze stref wolnych od LGBT została podtrzymana.

Te samochody KRADNĄ najczęściej! Masz takie?