Kraków 700 lat temu został stolicą Polski. Sprawdź, co wiesz o grodzie Kraka [QUIZ]

2020-01-20 12:15
Zamek Królewski na Wawelu
Autor: Pixaby

20 stycznia mija 700 lat od koronacji Władysława Łokietka na króla Polski. W tym samym roku Kraków został stolicą naszego kraju. Był nią, aż do...? No właśnie! Sprawdź w naszym quizie, ile wiesz o mieście Smoka Wawelskiego!

Kraków hucznie celebrował 700-lecie koronacji Władysława Łokietka. W weekend w katedrze wawelskiej odbyła się uroczysta msza święta. Objęcie tronu przez Łokietka zakończyło okres rozbicia dzielnicowego, który trwał aż 182 lata!

Z okazji okrągłej rocznicy od 21 stycznia w Zamku Królewskim na Wawelu można oglądać wystawę "Skarby epoki Piastów". Na zwiedzających czekają najcenniejsze wyroby rzemiosła artystycznego z czasów pierwszych królów.

Wiemy już, że Kraków stolicą Polski został w 1320 roku. A kiedy została ona przeniesiona do Warszawy? I za czyim poleceniem? Sprawdź się w naszym quizie!

W Krakowie po raz pierwszy odbyły się Igrzyska Wspinaczkowe dla osób z niepełnosprawnością [WIDEO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE