Raków Częstochowa cieszy się z gola

Autor: Cyfra Sport Raków Częstochowa cieszy się z gola

Puchar Polski: Pasy odpadają z Rakowem Częstochowa po dramatycznej końcówce

2021-04-14 23:37

Cracovia nie zagra w finale i nie obroni trofeum! Pasy odpadły w półfinale Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa. Cracovia mimo walki do ostatniej minuty przegrała mecz na własnym stadionie 1:2.

Cracovia straciła pierwszą bramkę w 27. minucie. Błąd obrońców Pasów wykorzystał Jakub Arak. Cracovia w pierwszej połowie nie potrafiła znaleźć sposobu na dobrze zorganizowany w obronie Raków. Trener Probierz w drugiej połowie wprowadził na boisko kolejnych ofensywnych piłkarzy i to przyniosło skutek. Raków wycofał się pod naporem Cracovii, jednak kolejne ataki nie kończyły się dogodnymi sytuacjami strzeleckimi.

W 84. minucie czerwoną kartkę zobaczył napastnik Pasów Filip Piszczek. Wydawało się, że to przesądzi o porażce Cracovii, ale trzy minuty później było już 1:1 po trafieniu Mateja Rodina. Niestety Pasy nie utrzymały koncentracji i już w 89. minucie to goście znów byli na prowadzeniu. Po prostej stracie piłki w środku pola Raków wyprowadził szybką kontrę, którą na bramkę zamienił Vladislavs Gutkovskis.

Wiosna w krakowskim ogrodzie zoologicznym

- Jesteśmy rozczarowani, bo chcieliśmy powalczyć i jakoś uratować jeszcze ten sezon. Teraz zostaje nam przygotowanie się do kolejnych meczów ligowych. Naprawdę żałujemy, że nie udało się dostać do finału - komentuje trener Pasów Michał Probierz.

W lidze Cracovia na sześć kolejek prze końcem sezonu zajmuje dopiero 14. pozycję z zaledwie trzema punktami przewagi nad miejscem spadkowym. Najbliższy mecz Pasy zagrają w niedzielę, na wyjeździe zmierzą się z liderem Ekstraklasy - Legią Warszawa.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz