PŚ w Zakopanem: reżim sanitarny i wzmożone kontrole policji. Mogą posypać się wysokie mandaty!

2021-01-13 11:34
Wielka Krokiew w Zakopanem
Autor: MAREK ZIELINSKI / SE Wielka Krokiew w Zakopanem

Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem zbliża się wielkimi krokami. Ze względu na pandemię koronawirusa wydarzenie odbędzie się bez publiczności. Z pewnością jednak znajdą się tacy, którzy będą chcieli wybrać się na Podhale. Policja zapowiada liczne kontrole. Za łamanie obowiązujących obostrzeń posypią się mandaty.

Spis treści

  1. Historyczny Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem
  2. Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Policja będzie pilnować terenu przy Wielkiej Krokwi
  3. Puchar Świata w Zakopanem. Na skocznie tylko z negatywnym wynikiem na COVID-19
  4. PŚ w Zakopanem. Kiedy? Gdzie oglądać?
  5. PŚ w Zakopanem: program konkursów

Historyczny Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem

Tegoroczny Puchar Świata w Zakopanem jest wyjątkowy. Po raz pierwszy odbędzie się on bez udziału kibiców. Wszystko przez pandemię koronawirusa i obowiązujące obostrzenia. Fani skoków narciarskich nie będą mogli gromadzić się pod Wielką Krokwią. Zamknięte są również restauracje i puby, więc tam również nie zobaczymy zmagań zawodników. Puchar Świata w Zakopanem będzie więc można oglądnąć tylko w telewizji we własnym domu.

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?

Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Policja będzie pilnować terenu przy Wielkiej Krokwi

Skoki narciarskie cieszą się w Polsce wielką popularnością, więc wiele osób nie wyobraża sobie, by zawody w Zakopanem oglądać tylko w telewizji. Część z nich z pewnością zdecyduje się na wyjazd na Podhale. Policja apeluje, by w tym roku jednak z tego zrezygnować. Po pierwsze, w weekend w górach czekają nas ogromne mrozy. Odczuwalna temperatura w ciągu dnia spadnie poniżej minus 10 stopni. Dodatkowo w Polsce obowiązują obostrzenia związane z koronawirusem. W tym np. zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób. Zakopiańska policja podkreśla, że podczas Pucharu Świata w Zakopanem będzie kontrolować to, co dzieje się pod Wielką Krokwią.

Tam na miejscu oczywiście będą policjanci, dostaliśmy wzmocnienie zgodnie z umową. Kilkudziesięciu policjantów będzie dbało o porządek i bezpieczeństwo. Na pewno będziemy zwracali uwagę na dystans i na maseczki. A przypomnę, że konsekwencja niestosowania się do obostrzeń sanitarnych to mandat w wysokości nawet do tysiąca złotych - - ostrzega asp. sztab. Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji.

Puchar Świata w Zakopanem. Na skocznie tylko z negatywnym wynikiem na COVID-19

Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem będzie odbywać się w najwyższym rygorze sanitarnym. Na skocznie będą mogli wejść tylko te osoby, które uzyskają negatywny wynik na COVID-19. Dotyczy to nie tylko skoczków, ale również obsługi czy dziennikarzy.

Tworzymy specjalne strefy "zero". Wszyscy dziennikarze muszą przyjechać z ważnymi testami na COVID-19. Skoczkowie, teamy mają zrobione testy PCR. Wszystkie osoby, które będą blisko z zawodnikami, czyli starter, wolontariusze, catering, też przejdą testy na obecność koronawirusa - mówi Wojciech Gumny z Tatrzańskiego Związku Narciarskiego.

PŚ w Zakopanem. Kiedy? Gdzie oglądać?

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem rozpoczną się w piątek, 15 stycznia od kwalifikacji. Dzień później zawodnicy zmierzą się w konkursie drużynowym. W niedzielę, 17 stycznia czekają nas zawody indywidualne.

Gdzie oglądać Puchar Świata w Zakopanem? Transmisję przeprowadzi Telewizja Polska oraz Eurosport.

QUIZ. Kochasz skoki narciarskie? Komplet punktów to twój obowiązek!

Pytanie 1 z 10
Dawid Kubacki został właśnie najlepszym polskim skoczkiem w historii pod względem ilości konkursów kończonych na podium (z rzędu). Ilu (po niedzielym konkursie)?

PŚ w Zakopanem: program konkursów

Piątek, 15.01.2021

15.45 - oficjalny trening18.00 - kwalifikacje

Sobota, 16.01.2021

15:00 - seria próbna16.15 - konkurs drużynowy

Niedziela, 17.01.2021

15.00 - seria próbna16.00 - konkurs indywidualny

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE