Parking przy Śniadeckich

i

Autor: Łukasz Miłoszewski

Przy Śniadeckich powstał darmowy parking. Urzędnicy podkreślają, że to sytuacja tymczasowa

2020-09-09 1:33

Darmowy parking na ponad 500 miejsc w centrum Krakowa. Dzięki wykupieniu przez Kraków terenów Wesołej stało się to możliwe. Mieszkańcy szybko zorientowali się, że zniknęły szlabany zagradzające wjazd na ulicę Śniadeckich. Mimo zapewnień urzędników, że darmowy parking jest tymczasowy, krakowianie z wielką chęcią na razie z niego korzystają.

- Pierwszy raz skorzystałem z tego parkingu, kolega mi powiedział, że można tutaj za darmo wjechać. Bardzo fajna opcja można zostawić samochód w centrum i pieszo dotrzeć w większość miejsc - mówi jedna z osób parkujących przy ulicy Śniadeckich. 

Parkingu nie można objąć strefą płatnego parkowania, ponieważ ulica Śniadeckich jest drogą wewnętrzną. Można zamiast tego teren wynająć lub stworzyć tam komercyjny parking. Do takiego rozwiązania nakłania urzędników w interpelacji radny Łukasz Wantuch.

- Problem polega na tym, że ten parking będzie w większości używany przez osoby spoza Krakowa. Tego typu parking jest szkodliwy, bo przyciąga samochody, a my przecież dążymy by pojazdów w centrum Krakowa było jak najmniej - tłumaczy radny Łukasz Wantuch.

Z informacji jakie przekazała nam Agencja Rozwoju Miasta Krakowa wynika, że spółka jest obecnie na etapie kompletowania odpowiedniej dokumentacji, aby przy Śniadeckich utworzyć komercyjny parking.

Posłuchaj relacji z wymiany roślin podczas Targów Roślinnych "Badyle" w krakowskiej Tauron Arenie. Materiał Bartłomieja Plewni:
Kraków: spot policji Małopolskiej o bezpieczeństwie dla rowerzystów pod tytułem "Dekalog Rowerzysty"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE