ul. Mydlnicka

i

Autor: krakow.pl ul. Mydlnicka

Przebudowa ul. Królowej Jadwigi wymaga poszukiwania objazdów. Nawierzchnie tych dróg są w fatalnym stanie

2022-10-25 23:31

Zamknięcie ulicy Królowej Jadwigi wymusiło na kierowcach szukanie nowych objazdów. Aby dostać się z tej części miasta do centrum jedynym wyjściem jest przejazd ulicą Mydlnicką. Jednak jej stan pozostawia wiele do życzenia.

Coraz ciężej jest przejechać przez Wolę Justowską. Zamknięcie na czas remontu ul. Królowej Jadwigi sprawiło, że nawigacje internetowe wskazują objazd ulicą Mydlnicką. Jest to jednak trudny przejazd, gdyż jest to droga wewnętrzna prowadząca do działek, a jej nawierzchnia jest pełna dziur i nierówności.

Ona jest wąska, więc kiedy mijają się samochody, to trzeba uprzejmości z jednej i drugiej strony, z tego względu, że zjeżdża się prawymi kołami na pobocze.

Te ulice, które były otwarte teraz też już zamknięte, więc nie mamy wyjścia. Teraz sytuacja jest taka, że chętnie dostałabym się gdzieś w inny sposób, ale nie mam jak - mówią zbulwersowani kierowcy i okoliczni mieszkańcy.

W ostatnim czasie droga została jednak zreperowana.

Żeby poprawić stan tej ulicy w kontekście jezdni wszystkie ubytki zostały już wypełnione w tym momencie. Też tłuczniem poprawiliśmy pobocza w kwestii bezpieczeństwa pieszych - wyjaśnia Jacek Bartlewicz z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

W związku z nadchodzącą zimą mieszkańców nie satysfakcjonuje taka naprawa i apelują o gruntowny remont ulicy. Niestety, urzędnicy nie mają tego w planach na najbliższy czas.

QUIZ. Muchomory

Pytanie 1 z 10
Muchomor zielonawy (dawniej sromotnikowy) to śmiertelnie trujący grzyb. Jego toksyny nieodwracalnie uszkadzają komórki:
Muchomor zielonawy (Amanita Phalloides)
Pieniądze to nie wszystko Ireneusz Dąbrowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE