Protest taksówkarzy Krakowie. Które ulice będą zablokowane? [25.11.2020]

2020-11-25 9:11 nm
Protest taksówkarzy
Autor: Kuba Kusy

Szykuje się kolejny protest taksówkarzy, tym razem na skalę ogólnopolską. Strajk odbędzie się również w Krakowie. Protest ma rozpocząć się o godzinie 12. Gdzie możemy spodziewać się utrudnień?

Protest taksówkarzy w Krakowie [25.11.2020]

To już kolejna odsłona protestu taksówkarzy. Poprzednio informowaliśmy o nim 13 i 17 listopada. Protesty taksówkarzy spowodowały poważne utrudnienia na krakowskich drogach. Teraz może być podobnie. Protest jest organizowany przez Ogólnopolskie Porozumienie Taxi. W jego skład wchodzą przedstawiciele największych krajowych korporacji.

Oprócz Krakowa protest odbędzie się też m.in. w Warszawie, Poznaniu czy Rzeszowie.

Branża domaga się uwzględnienia jej w kolejnej tarczy antykryzysowej. Pomimo sprzeciwu organizacji zrzeszających przewoźników, poprawki uwzględniające taksówkarzy w projekcie ustawy zostały odrzucone przez Sejm. W tej sprawie na ręce wojewody małopolskiego planują złożyć petycję do wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

Protest taksówkarzy Kraków

Jesteśmy na skraju bankructwa. Nie mamy na ZUS, nie mamy na VAT, nie mamy na leasing aut. Jest okres pandemii, ludzie nie wychodzą z domu, nie wyjeżdżają na fitness czy do restauracji, więc my po prostu stoimy. Nie mamy turystów, pozamykane są kina, teatry, uczelnie, firmy pracują zdalnie. Nie mamy klientów. Po całym dniu potrafimy przynieść 60-70 złotych. Dla nas wystarczyłoby wstrzymanie ZUS-u. Nie jesteśmy objęci żadną pomocą. Jest tragedia. Część taksówkarzy już zawiesza działalność, ale niektórzy mają przecież zobowiązania wobec banków - skarżą się. 

O której protest taksówkarzy w Krakowie? Które ulice będą zablokowane?

Protest taksówkarzy w środę, 25 listopada rozpocznie się o godzinie 12.00. Przedstawiciele tej branży zaplanowali przejazd Alejami Trzech Wieszczów.

Protestowi taksówkarzy przysłuchał się nasz reporter Kuba Kusy: