Gazety

i

Autor: Pexels Wybory 2023. Daria Gosek-Popiołek poinformowała o odmowie druku jej materiałów przedwyborczych

Wiadomości

„Próba cenzurowania”. Krakowskiej kandydatce odmówiono druku materiałów wyborczych

2023-10-10 16:03

Daria Gosek-Popiołek jest kandydatką z nr 2 do Sejmu z ramienia Lewicy w Krakowie. Posłanka poinformowała w swoich mediach społecznościowych, że padła ofiarą "cenzury", ponieważ znany wydawca odmówił druku jej materiałów wyborczych. Zamieściła screen, w którym uzasadnia on swoją odmowę "niepogodzeniem z linią programową tytułu" gazety, w której kandydatka chciała zamieścić swoje materiały przedwyborcze.

Wybory 2023. Daria Gosek-Popiołek poinformowała o odmowie druku jej materiałów przedwyborczych

Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Głosować pójdziemy już w niedzielę, 15 października. Zanim zapadnie cisza wyborcza, we wszystkich polskich miastach trwa intensywna kampania kandydatów. "Dwójka" krakowskiej Lewicy w wyborach do Sejmu, Daria Gosek-Popiołek poinformowała w swoich mediach społecznościowych o tym, że jeden z największych wydawców odmówił druku jej materiałów przedwyborczych.

- Wydawca Gazety Krakowskiej i Dz. Polskiego - grupa Polska Press odmówiła druku moich materiałów wyborczych. Co jest nie do pogodzenia z linią wydawcy? Likwidacja śmieciówek, program budowy mieszkań na wynajem przez państwo, postulat przekazania większych środków na kulturę - napisała posłanka na X (dawnym Twitterze).

- Jeśli Polska Press sądzi, że tą próbą cenzurowania, uniemożliwiania mi dotarcia do mieszkańców i mieszkanek Krakowa, powiatu krakowskiego, olkuskiego czy miechowskiego, wpłynie negatywnie na moją kampanię - to się myli.  Te wybory zdecydują o naszej przyszłości. O bezpieczeństwie kobiet, o prawie do wyboru. O tym, czy w końcu ludzie kultury będą zarabiać godne pieniądze. O tym, czy prawo pracy będzie przestrzegane. O tym, czy przyroda będzie chroniona - dodała później Daria Gosek-Popiołek na Facebooku.

Plakaty wyborcze w Krakowie. Tak politycy zachęcają do oddawania na nich głosów [GALERIA]

Wieczorny Express - Debata wyborcza w TVP