Prezydent Majchrowski nie chce drzew na Rynku Głównym. „Trzeba się wyprowadzić do Puszczy Niepołomickiej”

i

Autor: NAC/Print Screen/Twitter/Łukasz Maślona

Prezydent Majchrowski nie chce drzew na Rynku Głównym. Radzi, by wyprowadzić się do Puszczy Niepołomickiej

2023-03-08 16:35

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski w kontrowersyjny sposób wypowiedział się na temat drzew, które po latach przerwy mają wrócić na krakowski Rynek Główny. Sprawa jest o tyle ciekawa, że włodarz miasta podważa decyzję… krakowian, którzy wybrali projekt w budżecie obywatelskim. Co o drzewach powiedział prezydent Krakowa?

Jacek Majchrowski nie chce drzew na Rynku Głównym?

Na samym początku warto zaznaczyć, że drzewa mają wrócić na Rynek Główny w Krakowie zgodnie z decyzją i wolą mieszkańców, którzy wybrali projekt „Posadźmy drzewa na Rynku Głównym” w budżecie obywatelskim.

Zieleń z pewnością odmieniłaby oblicze centrum Krakowa. Sprawą zajmuje się Zarząd Zieleni Miejskiej, który planuje nasadzenia. To proces czasochłonny, patrząc choćby na samą zabytkową płytę Rynku.

- Jest to na razie planowane. Cała kwestia polega na kwerendzie historycznej, nie jest ona jednoznaczna. Przygotowujemy się do rozmowy ze wszystkimi środowiskami. Decyzji, zgód i wszystkich formalności jest sporo. Będziemy dyskutować w najbliższym czasie – informowała niedawno Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Ambitne plany i projekt budżetu to jeszcze nie wszystko. Okazuje się, że inne zdanie na temat powrotu drzew na Rynek ma… prezydent Majchrowski.

- Rynek ma inne funkcje niż las czy park. Ja wiem, że niektórzy chcieliby, żeby wszędzie były drzewa. To trzeba się wyprowadzić do Puszczy Niepołomickiej (…). Ja bym ich nie sadził – powiedział prezydent podczas rozmowy z miejską telewizją.

- Pewnie muszę przypomnieć, że to był jeden z projektów, na który głosowała największa liczba Krakowian, więc pewnie byliby bardzo rozczarowani gdyby się nie udało – odpowiedziała prowadząca.

- No tak, ale to i tak była część promila – skwitował prezydent.

Nagranie z fragmentem wypowiedzi udostępniamy poniżej.

Pieniądze to nie wszystko Bartosz Marczuk
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE