Premii od premiera jednak nie będzie?! Pieniądze dla piłkarzy w ostrym ogniu krytyki

i

Autor: PAP/EPA/Ali Haider/PAP/Adam Warżawa Premii od premiera jednak nie będzie?! Pieniądze dla piłkarzy w ostrym ogniu krytyki

Premii od premiera jednak nie będzie?! Pieniądze dla piłkarzy w ostrym ogniu krytyki

2022-12-06 13:05

Najnowsze medialne doniesienia wskazują, że reprezentacja Polski nie otrzyma gratyfikacji w postaci ogromnej, finansowej premii za występ na mundialu w Katarze. Przypomnijmy, że ta miała wynosić kilkadziesiąt milionów złotych. Sprawa wynagrodzenia dla piłkarzy wywołała oburzenie, także w środowisku sportowym.

Ile premii miała otrzymać reprezentacja Polski?

Trudno ocenić to, jak Biało-Czerwoni spisali się na Mistrzostwach Świata w Katarze. Wydaje się, że postawiony przed nimi cel, czyli wyjście z grupy, został zrealizowany. Kibice i dziennikarze narzekają jednak na kiepski styl, jaki zaprezentowali podopieczni Czesława Michniewicza podczas fazy grupowej.

Po porażce 3:1 z Francją w 1/8 finału i ostatecznym pożegnaniu z turniejem, media obiegła informacja, która oburzyła część społeczeństwa. Chodzi o kwotę 30 milionów złotych, którą premier Mateusz Morawiecki miał obiecać piłkarzom za wyjście z grupy.

Czy pieniądze trafią do piłkarzy?

Zanim jeszcze przyznano jakąkolwiek wypłatę, media donosiły, że wewnątrz reprezentacji doszło do konfliktu na tle finansowym w sprawie tego, jak podzielić przyszłą premię.

Najnowsze doniesienia medialne sugerują jednak, że nie będzie ani pieniędzy, ani zapowiadanego spotkania premiera z kapitanem reprezentacji, Robertem Lewandowskim. Poinformował o tym dziennikarz RMF FM, Krzysztof Berenda.

Jakkolwiek nie zakończy się sprawa premii, jaką mieli otrzymać piłkarze za występ na mundialu w Katarze, cała sprawa wywołała burzę wśród opinii publicznej.

- Kompletnie nie razi mnie to, gdyby jeden ze sponsorów reprezentacji, chciał zapłacić 10, 20 czy 50 milionów za występ na Mistrzostwach Świata. To są przedsiębiorcy, płacą w tym kraju podatki, to jest ich dobra wola. Trochę inaczej musimy podejść do sprawy, kiedy oferowane są pieniądze publiczne. W Polsce jest kryzys, inflacja, nie ma pieniędzy na służbę zdrowia, nie ma pieniędzy dla nauczycieli, zdajemy sobie sprawę ile kosztuje paliwo czy energia. Ludzie tracą pracę i ocierają się o dramaty życiowe – komentował w swoim programie Mateusz Borek.

Powrót reprezentacji Polski z Mistrzostw Świata w Katarze

QUIZ: Dariusz Szpakowski kończy karierę. Ile o nim wiesz?

Pytanie 1 z 13
Który mundial jako pierwszy skomentował Dariusz Szpakowski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE