Konrad Berkowicz

i

Autor: Sejm Konrad Berkowicz

Poseł z Krakowa machał jointem w Sejmie? "Każdy dorosły powinien być wolny"

2021-04-21 12:42

Czy marihuana powinna być legalna? Nad tym m.in. dyskutowali w miniony wtorek politycy. Konrad Berkowicz w trakcie swojego wystąpienia poszedł o krok dalej. Poseł Konfederacji w pewnej chwili pokazał przedmiot przypominający jointa lub skręconego papierosa. Nie wiadomo, co dokładnie znajdowało się w środku.

20 kwietnia (w zapisie 4/20 czyli 420) to symbol konsumentów marihuany. W ten dzień politycy postanowili znów poruszyć w Sejmie temat legalizacji marihuany. Złożono nawet pakiet ustaw, który miałby doprowadzić do dekryminalizacji narkotyku. Projekt dotyczy konopi włóknistych oraz marihuany medycznej oraz rekreacyjnej.

W Sejmie wystąpił m.in. Konrad Berkowicz. Poseł Konfederacji podkreślił, że "każdy człowiek powinien być wolny". Dodał również, że "żyjemy w państwie traktującym dorosłych ludzi jak dzieci lub przestępców".

Konrad Berkowicz przyniósł do sejmu jointa

Wolność mojej pięści kończy się na wolności twojego nosa. Powinienem móc robić wszystko, dopóki nie naruszam wolności drugiego człowieka i go nie krzywdzę. Mogę szkodzić sobie, choćby po to, aby uczyć się na błędach - powiedział Berkowicz w Sejmie.

Następnie pokazał na sali przedmiot, który przypominał jointa lub skręconego papierosa. Nie wiadomo jednak, co było w środku.

Dorosłemu człowiekowi za posiadanie czegoś takiego grozi kara do 3 lat więzienia. Tymczasem, zgodnie z polskim prawem, kto upije 10-latka alkoholem, jest zagrożony karą do 2 lat pozbawienia wolności. To skandal, antywolność i totalitaryzm. Trzeba z tym skończyć - grzmiał poseł Konfederacji.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków