Podpalacz z Proszowic schwytany! Małopolska policja: podpalenie było celowe

2022-11-25 10:40
Schwytanie podpalacza. Policja
Autor: Małopolska Policja

Funkcjonariusze z Krakowa wraz z oddziałem Centralnego Biura Śledczego zatrzymali podpalacza z Proszowic. Po analizie zebranego materiału policja wytypowała sprawcę zdarzenia. Udało się go ująć mimo, że mężczyzna przez długi czas ukrywał się przed służbami. To 25-latek z powiatu bocheńskiego.

Sprawca pożaru w Proszowicach zatrzymany

Do podpalenia na terenie Proszowic doszło 30 października 2022 roku. Nieznany wtedy sprawca podłożył ogień w jednym z garaży. Później płomienie rozprzestrzeniły się na elewację sąsiedniego budynku. Ogromne kłęby dymu pojawiły się nad budynkami. Na miejsce natychmiast zostali wysłani strażacy. Na szczęście w wyniku podpalenia nikt nie ucierpiał. Straty oszacowano na ok. 20 tys. zł. Policjanci z Proszowic po zbadaniu całej sprawy potwierdzili swoje przypuszczenia, że ogień został podłożony celowo.

- Za tym, że ogień nie wybuchł przypadkowo, ale został podłożony, przemawiał m.in. fakt, że na miejscu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli butelki z pozostałościami łatwopalnej cieczy, którymi prawdopodobnie wcześniej obrzucono zabudowania – wyjaśnia małopolska policja.

Sprawa trafiła do Komendy Miejskiej w Krakowie. Zajęli się nią śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu. Śledczy badając sprawę podpalenia, wytypowali potencjalnego sprawcę. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego.

Podpalacz za kratkami. Spędzi trzy miesiące w areszcie czekając na proces

Dzięki policyjnym ustaleniom śledczy dowiedzieli się, że poszukiwany przez nich mężczyzna pracuje w jednej z placówek znajdującej się w rejonie Bieńczyc. 21 listopada 2022 roku policjanci wraz z zarządem CBŚ i nakazem prokuratury wtargnęli do zakładu pracy sprawcy i zatrzymali go w godzinach porannych.

Po przewiezieniu go na komisariat i przesłuchaniu okazało się, że podpalacz, niszcząc garaż, chciał zemścić się na właścicielu zabudowań.

- 22 listopada br. sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 25-latkowi za spowodowanie niebezpieczeństwa powszechnego poprzez wywołanie pożaru grozi kara do 10 lat więzienia – dodaje małopolska policja.

QUIZ. Fleksja to nad słowami refleksja. Czy potrafisz wybrać poprawną formę wyrazu?

Pytanie 1 z 12
Na początek coś prostego. Która forma rzeczownika jest poprawna?
Zatrzymanie podpalacza przez krakowską policję
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE