Pijany ojciec uciekał przed policją. Wiózł ze sobą 7-letnią córkę. Na szczęście nikomu nic się nie stało

2022-09-28 17:20
policja
Autor: pixabay

Był nietrzeźwy, przekroczył prędkość, uciekał przed policją, wcześniej był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Cała akcja wydarzyła się na oczach 7-letniej córki, którą wiózł ze sobą. Gdy po dziewczynkę przyjechała mama, okazało się, że kobieta również jest poszukiwana.

Do zdarzenia doszło w środę na terenie gminy Iwanowice k. Krakowa. Patrol drogówki namierzył tam opla, który przekroczył prędkość o 32 km/h. Kierowca zignorował sygnały ostrzegawcze i zaczął przyspieszać.

Pościg trwał około dwóch kilometrów. Następnie mężczyzna oddał w ręce policjantów. Po sprawdzeniu danych osobistych, okazało się, że 36-letni mieszkaniec gminy Sułoszowa był poszukiwany do odbycia kary roku więzienia za zmuszanie groźbą innej osoby do określonego zachowania.

Dodatkowo miał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna przewoził na tylnym siedzeniu swoją 7-letnią córkę.

W celu przejęcia opieki nad dziewczynką, na miejsce została wezwana matka dziecka. Okazało się jednak, że 34-latka również jest poszukiwana do odbycia ponad dwóch miesięcy więzienia.

- 7-latka została więc przekazana pod opiekę dziadkowi. Jej rodzice z kolei zostali przez stróżów prawa zatrzymani i doprowadzeni do zakładu karnego, gdzie odbędą wcześniej zasądzone kary pozbawienia wolności – informuje kom. Justyna Fil, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Raport Złotorowicza - Politolog jasno o końcu prezesa Kaczyńskiego na czele PiS

36-latek odpowie przed sądem także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę pod wpływem alkoholu i pomimo orzeczonego zakazu do prowadzenia pojazdów, a także za narażenie na niebezpieczeństwo własnej córki. Za te przestępstwa dodatkowo grozi mu do pięciu lat więzienia.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE