Pijany 57-latek jechał pod prąd tunelem na Zakopiance. Usłyszy zarzuty

i

Autor: Autor: Print Screen/Facebook/GDDKiA Zdjęcie ilustracyjne

Pijany kierowca jechał pod prąd tunelem na zakopiance. Może mu grozić nawet do 8 lat więzienia

Tunel na zakopiance wydrążony w masywie góry Mały Luboń został otwarty 12 listopada ubiegłego roku. Od tamtego momentu był świadkiem wielu niebezpiecznych sytuacji. Do kolejnej z nich doszło w nocy z 25 na 26 lutego, kiedy nietrzeźwy kierowca postanowił jechać tunelem… pod prąd. Mężczyzna trafił w ręce policji.

Nietrzeźwy kierowca usłyszy zarzuty

Do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 lutego w tunelu w Naprawie. Nietrzeźwy kierowca jechał tam pod prąd.

- Po spowodowaniu kolizji z urządzeniami technicznymi został zatrzymany przez policję. Po wytrzeźwieniu 57-latek będzie przesłuchany i usłyszy zarzuty - powiedział PAP rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Z powodu niebezpiecznego zdarzenia jedna nitka tunelu była zamknięta od godz. 21:30 przez następne półtorej godziny.

- Mężczyzna przejechał samochodem marki BMW cały odcinek tunelu pod prąd w kierunku Zakopanego mijając pojazdy jadące prawidłowo w stronę Krakowa. To 57-latek z powiatu krakowskiego. Po zbadaniu alkomatem miał 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Mężczyzna po zatrzymaniu został przekazany rodzinie. Kiedy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany – przekazał PAP Gleń.

Prokurator zdecyduje o zarzutach dla 57-latka. Oprócz jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości brany jest również pod uwagę zarzut sprowadza bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi do ośmiu lat więzienia.

Zyła po zdobyciu MŚ

QUIZ: Rozpoznasz piosenki po fonetycznym zapisie tekstów?

Pytanie 1 z 12
"Jomaha, jomasoł. Aj kip it szajnin ewyrłer aj goł. Jomaha, jomasoł. Ajl bi holdin it forewer, stej łiw ju tugeder." - to piosenka zespołu Modern Talking. Która?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE