Pierwsza w historii Wawelu trasa zwiedzania dla rodziców z niemowlętami

2021-09-16 17:45
Pierwsza w historii Wawelu trasa zwiedzania dla rodziców z niemowlętami
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Rodzice, którzy uczestniczyli w zwiedzaniu chwalili bardzo atmosferę akceptacji.

Władze Wawelu uruchomiły trasę do zwiedzania z myślą o niemowlętach i ich rodzicach. Uwzględnia między innymi konieczność przewijania, usypiania czy karmienia maluchów. Przewodniczka po trasie została wybrana na podstawie jej podejścia do dzieci i umiejętności radzenia sobie z niemowlętami w miejscach zabytkowych.

Smoczki wawelskie ruszyły w swoją pierwszą trasę po komnatach królewskich. Zamek na Wawelu uruchomił pierwszą w swej historii trasę zwiedzania dla rodziców z niemowlakami. Specjalnie na ten cel przygotowano na trasie przewijak oraz miejsca gdzie można odpocząć czy nakarmić dziecko. Wycieczkę prowadzi ściśle wyselekcjonowana przewodniczka.

Gdyby trzeba było przewinąć, gdyby ktoś z państwa poczuł, że trzeba siąść, utulić maluszka to proszę mówić. Przewijak mamy na drugim piętrze w razie czego szybciej podprowadzimy także tutaj proszę się nie martwić - tłumaczyła rodzicom.

Pierwsi rodzice, którzy skorzystali z oferty chwalą przede wszystkim podejście, które uwzględnia potrzeby młodych rodziców z niemowlakiem.

To jest okazja do wyjścia, pozbycia się takiej blokady, że dziecko jest przeszkodą - mówiła jedna mama - spotykamy się z pełną akceptacją przewodnika, pracowników tutejszych, nie ma dzięki temu takiego skrępowania - dodała inna.

Obecnie zwiedzanie z niemowlakiem jest możliwe tylko w przypadku reprezentacyjnych komnat królewskich, ale jeśli pomysł będzie cieszył się zainteresowaniem zostanie rozszerzony na inne części Zamku.

Wawel uruchamia nową wystawę tureckich namiotów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE